برخورد شهرداری با مسببان قطع درختان شهرک والفجر
 

سرویس سیاسی – اجتماعی: مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با تاکید بر حساسیت این سازمان در حفظ و نگهداری از فضای سبز، گفت: با مسببان قطع درختان شهرک والفجر برخورد قانونی شد.

علی محمد مختاری افزود: شبانه ۱۰۰ اصله نهال در شهرک والفجر توسط یک شرکت درآورده شده بود که به محض اطلاع فورا کارشناسان به محل فرستاده شدند و پرونده با قید فوریت به کمیسیون ماده ۷ فرستاده و جلسه کمیسیون تشکیل و بلافاصله تصمیمات لازم اتخاذ شد. البته مالک بعد از این که متوجه پیگیری شهرداری شد شبانه و سریعا در محل ۱۰۰ اصله نهال به عنوان جایگزین غرس کرد اما باتوجه به این که انتقال درخت غیرقانونی انجام شده بود این تخلف تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و شکایت توسط شهرداری انجام شد.وی تاکید کرد: هیچ کس مجاز نیست بدون مجوز حتی نسبت به جابجایی یک درخت اقدام کند، در لایحه حفظ و گسترش فضای سبز این موضوعات به صراحت مورد تاکید قرار گرفته است و فردی که فضای سبز را تخریب و یا از بین ببرد از طریق مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

مختاری گفت: در مواردی که درخت در محل زیربنا قرار می گیرد در فصل زمستان که فصل خواب درختان است، جا به جا می شود تا هیچ گونه آسیبی به درخت وارد نشود. نظارت شهرداری در این حوزه قوی و پیگیرانه است ولی گاهی برخی افراد سودجو هستند که سعی در تخریب باغات دارند اما شهرداری تا پیش از کسب مجوز نمی تواند وارد ملک شود ممکن است در این زمان مالک در محوطه محصور اقدام به تخریب فضای سبز کند.مختاری با تاکید بر وظیفه نظارتی شهرداری افزود: شهرداری مناطق ۲۲ گانه نظارت کامل دارند و هرگونه تخریبی فورا تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد. اکنون ۶۰ پرونده در حوزه تخریب باغات از طریق مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

نسخه مناسب چاپ