قدردانی از برترین‌های طرح ملی دادرس در بافق
بافق ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۴ دانش‌آموز بافقی به‌عنوان برترین‌های طرح ملی دادرس انتخاب و قدردانی شدند. جعفر حسن‌پور مدیر هلال‌احمر بافق با بیان این‌که چهارمین دوره مرحله شهرستانی طرح ملی دادرس در بین ۸ مدرسه شهرستان بافق در پایه هشتم برگزار شد، افزود: ۱۴ نفر برتر مدارس که مجری این طرح بودند در آزمون کتبی و عملی آیتم‌های مربوط به طرح ملی دادرس (دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت) انتخاب شدند.

او اظهار داشت: ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پناهگیری و خروج ایمن، حمل مصدوم، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل‌بندی و اطفاء حریق از جمله آیتم‌هایی بودند که دانش‌آموزان در آنها به رقابت پرداختند.

وی افزود: در نهایت از بین آموزشگاه‌های دخترانه مدارس توحید، حضرت زینب‌(س) و حضرت زهرا‌(س) و از مدارس پسرانه نمونه اندیشه،‌ شهید اکبریان و شیخ محمد تقی بافقی به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم شدند که با حضور رئیس‌ آموزش و پرورش بافق، نیز مربیان، داوران طرح و جمعی از مسئولان محلی و صاحب‌نظران، از برترین‌های این طرح ملی قدردانی شد.

وی ادامه داد برترین‌های این طرح برای شرکت در مراحل استانی معرفی می‌شوند چنانچه در مرکز استان نیز موفق به کسب رتبه شوند به مرحله کشوری معرفی خواهند شد. حسن‌پور، ترویج و توسعه فرهنگ خودامدادی را از مهمترین اهداف اجرای طرح دادرس ویژه دانش‌آموزان در مدارس دانست و گفت: افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری ناشی از حوادث در مدارس از دیگر اهداف این طرح در مدارس است.

طرح دادرس در بیش از ۴۰ آموزشگاه شهرستان بافق با مشارکت ۴۵۰۰ دانش‌آموز بافقی اجرا می‌شود و دانش‌آموزان نکات ایمنی و آموزش‌های امداد و نجات را فرا می‌گیرند.

نسخه مناسب چاپ