رئیس جمهوری افغانستان فرمان آغاز حمله گسترده به تروریست ها را صادر کرد
سرویس خارجی: رئیس جمهوری افغانستان در دیدار با مدیران امنیت ملی این کشور، دستور حمله گسترده و همه جانبه به تروریست ها را صادر کرد.
به گزارش بی بی سی، محمد اشرف غنی در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری افغانستان انجام شد، تصریح کرد عرصه فعالیت تروریست‌ها را تنگ و در دل‌هایشان رعب و وحشت ایجاد کنید، راههای رفت و آمدشان را مسدود کرده و منابع مالی آنها را بخشکانید، از طریق عملیات‌ زمینی و هوایی مکان‌های تجمع آنان را از بین ببرید و تروریست ها را نابود کنید.
غنی گفت: در زمینه تعریف دوست و دشمن ابهامات از میان برداشته شده و آنهایی‌ که علیه نظام افغانستان شورش می‌کنند، دشمنان کشورمان هستند. وی به مسئولان امنیتی افغانستان گفت: آنهایی که با حملات تروریستی نیروهای نظامی و هموطنان بی‌گناه افغان را شهید کردند، بر اساس تصمیمات ارگان‌های قضایی کشور اعدام خواهند شد.
در چنین شرایطی، یک روز پس از اظهارات مهم اشرف غنی مبنی بر اینکه کابل دیگر نیازی به کمک اسلام آباد درخصوص مذاکرات صلح ندارد، یک هیات سه نفره از دفتر طالبان در قطر وارد پاکستان شد. در همین حال، دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی در مسکو گفت: شمار جنگجویان گروه تروریستی داعش در افغانستان در یک سال اخیر به ۱۰ هزار نفر افزایش یافته است. خبر دیگر اینکه، درگیری داعش و طالبان افغانستان در «ننگرهار» ۱۶ کشته برجا گذاشت.

نسخه مناسب چاپ