انیمیشن‌های عروسکی در دور جدید سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران
 

دوره بهار ۹۵سینماتک موزه هنرهای معاصرتهران از چهارشنبه هشتم اردیبهشت ساعت ۱۷با نمایش دو انیمیشن «حکایت روباه» و «انتقام فیلمبردار» ــ هر دو ساخته‌ی لادیسلاس استارویچ ــ آغاز می‌شود.

بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران ؛ دوره بهار سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران با همکاری گروه انیمیشن دانشکده‌ سینما ـ تئاتر دانشگاه هنر برنامه‌ای را برای نمایش در این فصل در نظر گرفته ‌است که گلچینی از مهم‌ترین آثار تاریخ انیمیشن عروسکی و استاپ موشن را از جهان هیجان‌انگیز و رنگارنگ این‌گونه آثار به بیننده‌ علاقه‌مند ارائه می‌کند. و به ۹ نوبت مرور تاریخی استاپ‌موشن (انیمیشن‌های عروسکی) شامل آثاری از کارل زمان، یان شوانکمایر، یرژی بارتا، یرژی ترنکا و انیمیشن‌های کوتاهی از روسیه، چک، ژاپن، بریتانیا (طی بازه‌ زمانی از سال۱۹۱۲ تا‌کنون)، اختصاص دارد.

همچنین در این دوره (بهار ۹۵)، در بخش «یک فیلم ساز یک نگاه» ۷فیلم از سینماگر صاحب‌نام و بزرگ تایوانی، هوشیائوشین فیلم‌سازی که سال گذشته جایزه‌ بهترین کارگردانی را به خاطر فیلم سینمایی «آدمکش» از جشنواره‌ کن دریافت کرده و از این رو طی یک سال گذشته در نشریات فارسی‌زبان نیز محور بحث‌های نقادانه‌ بسیاری بوده است به نمایش در می آید.

انیمیشن «حکایت روباه» محصول سال ۱۹۳۰ به مدت ۶۳ دقیقه به زبان اصلی وبا زیر نویس فارسی و انیمیشن «انتقام فیلمبردار» محصول سال۱۹۱۲ به مدت ۱۳ دقیقه ،صامت و به صورت میان‌نویس انگلیسی ــ هر دو ساخته‌ لادیسلاس استارویچ ــ چهارشنبه هشتم اردیبهشت ساعت ۱۷به نمایش در می آید.

علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه های فصل بهار ۹۵به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ