چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه۹ اردیبهشت ماه۱۳۵۵ (برابر با۲۹ ربیع‌الثانی ۱۳۹۶، ۲۹ آوریل ۱۹۷۶ نقل شده است
قیمت جدید اتومبیل‌ها اعلام شد
تصمیم دولت درباره کاهش سود بازرگانی اتومبیل فقط شامل ۸ تا ۱۲ نوع اتومبیل وارداتی در ایران میشود. ضوابطی که دولت برای کاهش سود بازرگانی تعیین کرد یعنی شروط ۴ سیلندر ـ ۴ در ـ ظرفیت موتور به قدرت ۱۴۵۰ تا ۱۸۰۰ سی‌سی در تمام دنیا فقط شامل ۶۲ نوع اتومبیل است، اما از این تعداد فعلا ۸ تا ۱۲ نوع آن در ایران دیده میشود و از بین این ۸ تا ۱۲ نوع چند نوع آن از جمله پژو، ۵۰۴ ال که جایگزین پژو ۴۰۴ شده از موقعیت ویژه‌ای در بازار اتومبیل ایران برخوردار است و قسمت قابل توجهی از معاملات بازار اتومبیل ایران را در دست دارد.
پژو ۵۰۴ جی‌ال در این گروه قرار نمی‌گیرد، چون ظرفیت موتور آن ۱۹۷۱ سی‌سی است…
امروز گفته شد: چنانچه دولت در تصمیم خودروی ۴ در بودن اتومبیل‌های مشمول تخفیف تاکید نداشت، این تخفیف حدود ۴۰ نوع از مدلهای مختلف اتومبیل‌های سواری را در بر می‌گرفت، اما این مساله در سرویس و خدمات بعد از فروش اختلالاتی بوجود می‌آورد، چون تاسیس و ایجاد تعمیرگاه و وارد کردن لوازم و قطعات یدکی ۴۰ نوع اتومبیل نه تنها خالی از اشکال نیست بلکه دشوار نیز هست.

۸ عمده فروشی دارو تعطیل شدند
۸ عمده فروشی داروئی که اشانتیون (نمونه‌های داروئی) را میفروختند و داروهای آنان برچسب قیمت نداشت تعطیل شدند.
وزارت رفاه و تندرستی ضمن اعلام این مطلب یادآور شد که بازرسان این وزارتخانه مرتبا از عمده فروشی‌های داروئی بازرسی میکنند تا در صورت مشاهده تخلف از ادامه کار آنان جلوگیری بعمل آورند.
یک مقام وزارت تندرستی در این زمینه اعلام داشت هیچیک از واردکنندگان و تولیدکنندگان دارو حق فروش دارو به بیماران و نسخه پیچی ندارند.
محمدعلی: آمریکا بیک رئیس جمهوری احتیاج دارد که خدا را دوست داشته باشد!
لاندوور ـ مریلند ـ خبرگزاری فرانسه ـ محمدعلی کلی محیط مسابقه خود را با «جیمی‌یانک» که قرار است روز جمعه در این شهر انجام شود بیک صحنه سیاسی تبدیل کرده است، او زمانی با دختر جرالدفورد عکس میگیرد و گاهی از نامزدی جیمی کارتر پشتیبانی میکند و به سئوالات خبرنگاران درباره مسائل سیاسی پاسخ میدهد.
علی دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت اگر من رئیس جمهوری بودم مالیات ثروتمندان را بالا میبردم و از میزان مالیات فقرا کم میکردم، تبعیض نژادی در مدارس را از بین میبردم و یک سیستم قطار سریع‌السیر بین ساحل اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام تأسیس میکردم.
علی در پایان گفت آمریکائیها بیک رئیس جمهوری احتیاج دارند که از جان خود نترسد بپول علاقه‌ای نداشته باشد خدا و ملت را دوست داشته باشد.

جسد و اتومبیل ابتهاج هنوز پیدا نشده
از ساعت ۳ بعدازظهر دیروز بار دیگر کار کاوش برای یافتن اجساد و اتومبیل مهندس ابتهاج در محل حادثه توسط نیروهای ویژه هوابرد ـ پلیس‌راه ژاندامری ـ غواصان شیر و خورشید ـ ماموران وزارت راه و ترابری و افراد محلی از سر گرفته شد و تا تاریک شدن هوا ادامه یافت.
صبح امروز نیز کاوشگران عملیات خود را در دو نقطه آغاز کردند. غواصان و نیروهای ویژه با جراثقال‌هائی که در محل مستقر شده جستجو در دو حوضچه داخل رودخانه را ادامه دادند. این دو حوضچه که به فاصله پنج متر از یکدیگر قرار دارند توسط ماموران پاک خواهد شد.
امروز در محل سقوط اتومبیل، دستگاهی بنام «تی‌فور» نصب کردند تا طناب بوسیله این دستگاه کشیده شود. اگر تا غروب امروز امدادگران موفق به پیدا کردن اجساد و اتومبیل نشوند با ۷۰۰ متر کابل مخصوص که به دو طرف رودخانه نصب شده نیروهای مخصوص برروی سیم‌ها به کاوش خواهند پرداخت.

code

نسخه مناسب چاپ