افزایش تولید کرفس وگوجه فرنگی در شهرستان طارم
طارم ـ خبرنگار اطلاعات: برداشت کرفس در طارم آغاز شد.

رئیس جهاد کشاورزی طارم اعلام کرد: امسال ۱۲۸ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان زیر کشت کرفس است که پیش‌بینی می‌شود از این سطح ۸۹۶۰ تن محصول به ارزش ۷ر۶۲ میلیارد ریال برداشت شود. وی افزود: کالیفرنی و فریموس از انواع کرفس‌های کشت شده در طارم است و در این بخش ۱۱۰ بهره‌بردار مشغول کارند.

به گفته عماری محصول کرفس شهرستان طارم علاوه بر تأمین نیاز استان به دیگر استان‌ها و به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود. وی یادآور شد: در راستای بهبود کیفی محصولات کشاورزی شهرستان طارم اقدام‌هایی انجام شده است که اجرای برنامه‌های آموزشی، بازدیدها و ارائه توصیه‌های فنی، تأمین نهاده‌های مورد نیاز توزیع نشای سالم توسط شرکت‌های خدمات کشاورزی از آن جمله است.

او همچنین درباره کاشت گوجه فرنگی در طارم گفت: با مساعد شدن هوا انتقال نشای گوجه فرنگی از خزانه به زمین اصلی در این شهرستان آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود سطح زیر کشت این محصول ۲۵۰۰ هکتار برسد.

عماری با اعلام این که فعالان کاشت گوجه فرنگی در طارم ۲۷۰۰ خانوار هستند، افزود: میزان محصول گوجه فرنگی طارم ۸۷ هزار و ۵۰۰ تن برآورد می‌شود که علاوه بر تأمین نیاز استان در بازار دیگر استان‌های کشور نیز عرضه خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی طارم تأکید کرد: محصول گوجه فرنگی این شهرستان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب منطقه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و معمولاً به مصرف تازه خوری می‌رسد و بخش کمی از آن در صنایع تبدیلی استفاده می‌شود.

به گفته وی برای بهبود کیفی محصول گوجه فرنگی در طارم نسبت به تأمین نهاده‌های مورد نیاز، برگزاری کلاس‌های آموزشی، ارائه آموزش‌های فنی و تنظیم بازار نمونه‌ای اقدام شده است.

نسخه مناسب چاپ