مقاومت فلسطین: انتفاضه قدس به سمت عملیات مسلحانه پیش‌ می‌ر‌ود
سرویس خارجی: جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه آرامش کنونی انتفاضه، آرامش قبل از توفان است، اعلام کرد که این قیام به سمت عملیات مسلحانه پیش می‌رود.

«خضر حبیب» از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد انتفاضه قدس وارد مرحله جدیدی شده است و انتفاضه به سمت اقدام نظامی مسلحانه پیش می‌رود که برای رژیم اسرائیل و شهرک‌نشینان خطرناک‌ است.وی تاکید کرد آرامشی که اکنون بر انتفاضه حاکم است غافلگیری‌های بسیاری در روزهای آینده در بر دارد. حبیب در ادامه گفت: تصمیم‌های سختگیرانه اسرائیل علیه شهروندان در کرانه باختری و به کارگیری سیاست اعدام میدانی کودکان، جوانان و زنان فلسطینی منجر به سرکوب انتفاضه نخواهد شد بلکه بر شدت آن خواهد افزود و مقاومت را در پاسخ به رژیم صهیونیستی مصمم‌تر خواهد کرد .

وی افزود: انتفاضه یک پیچ تاریخی مهم در تاریخ آرمان فلسطین است و این قیام پس از شکست تمامی گزینه‌های مذاکرات با رژیم اشغالگر رخ داد.گفتنی است حدود ۲۰ روز پیش درانفجار یک اتوبوس در قدس اشغالی ۲۰ اسرائیلی زخمی شدند و برخی این عملیات را آغاز اقدام مسلحانه در کرانه باختری از زمان آغاز انتفاضه توصیف کردند.انتفاضه قدس از ابتدای اکتبر سال گذشته (۲۰۱۵) با یورش روزمره صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی آغاز شد.در تحولی دیگر یکی از موسسان نیروگاه هسته‌ای دیمونا در اسرائیل از تل‌آویو خواست فعالیت راکتورهای هسته‌ای این نیروگاه قدیمی را به دلیل خطرات احتمالی و دلایل امنیتی متوقف کند. به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اینکه نیروگاه هسته‌ای دیمونا مشکلات فنی جدی در ساختار داخلی و خارجی خود دارد و این عیوب می‌تواند زندگی را در منطقه اطراف نیروگاه به خطر بیندازد، پروفسور عوزی ایون از موسسان تاسیسات هسته‌ای دیمونا، از تل‌آویو خواست این راکتورها را تعطیل کند.

نسخه مناسب چاپ