در آیین سالگرد شهادت مدافع حرم،حاج حسین بادپا
سردار قاسم سلیمانی: اساس یادواره‌های شهدا عبرت آموزی است
 

کرمان : فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اساس شرکت در جلسات مربوط به شهدا از جمله یادواره ها، تفکر و عبرت آموزی است.

سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی عصر پنجشنبه در نخستین سالگرد شهید مدافع حرم سردار حاج حسین بادپا و رونمایی از سند هویتی این شهید بزرگوار در بیت الزهرا (س) شهر کرمان افزود: برخی از جوانانی که به ما مراجعه می کنند و می گویند می خواهم بروم شهید و مدافع حرم شوم، اگر در جلسات شهید به چند نکته توجه کنیم عبرت گرفته ایم.

وی اظهار داشت : در جلسات مربوط به شهدا می توانیم چیزهایی را که سال ها نسبت به آن غفلت کرده ایم به دست بیاوریم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: باید به آنچه در مورد شهدا گفته می شود فکر کنیم و از جان و دل خریدار آن باشیم و اگر خواهان اتصال به قافله شهدا هستیم باید بدانیم رسم رسیدن به شهدا همان رسم، خط و سیره ای است که حسین بادپا بر آن مراقبت کرد و به معبود و خواسته خود نائل شد و خدا هم خواسته او را اجابت کرد.

وی افزود: ما باید در جلسات شهدا به سه موضوع توجه و تفکر کنیم بخصوص جوان ها و حتی افرادی که محاسن آنها سفید شده و از نسل مجاهدین هستند و در عطش دوستان شهیدشان و در خوف پایان زندگی شان به سر می برند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه انشاءالله خداوند بر این خوف بیفزاید اضافه کرد: اگر ما خائف از عمرمان شدیم همه چیز درست می شود و اگر خائف بودیم غافل نمی شویم و مشکل آنجایی است که ما غافل از عمرمان می شویم.

وی گفت: سردار شهید حسین بادپا با اصرار، خود را به قافله شهدا رساند و چه بسا از قافله جلو زد و چه بسا نه تنها توانست آن کلام غیبی حسین یوسف الهی را در پیشگاه خداوند تبدیل کند به اراده دیگری از خدا، چه بسا از یوسف الهی هم پیشی گرفت.فرمانده نیروی قدس سپاه اضافه کرد: این خیلی مهم و فرصت های ما بسیار مهم است.

وی خطاب به جوانان گفت: آن تفکری که در آن عبرت باشد نزد خداوند چون هفتاد سال عبادت ارزشمند و فوق هر عبادتی است.

وی افزود: اگر در جلسات شهدا به این سه موضوع توجه کردیم که خدا پیرامون شهید چه گفته است و این پایه هایی که به شهادت ختم

می‌شود از هجرت تا جهاد و بعد شهادت، این مقام های بالا و عظیمی است که خداوند بر اثر آنها ما را به آن نائل می‌کند و البته من و شما به تعبیر امام از درک شهدا عاجزیم.

سلیمانی اضافه کرد: اینکه هدف شهید چه بود؟ یعنی تشخیص حق به عنوان اصل دوم مورد توجه در یادواره و جلسات شهداست.وی گفت: اگر تشخیص حق را درست دادیم شهید را درک کرده ایم اما اگر سرسری به این موضوع نگاه کردیم نمی توانیم به این جایگاه نائل شویم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: اگر شما در این مسیر در بحث شهید، حق واضح که همان هدف اوست را شناختید آن وقت به شهید نائل می شویم و آن وقت این عطش همان عطشی می شود که حسین بادپا به خاطرش همسرش را واسطه قرار می دهد.

وی با ذکر خاطره ای از شهید بادپا گفت: وی خود را پشت سر همسرش پنهان کرد و چادر همسرش را پیش من واسطه قرار داد که من حیا کنم، زیرا به آن حق رسیده و آن تشخیص را داده بود.سلیمانی گفت: امام حسین (ع) روز عاشورا فرمودند خدایا این قربانی را از من قبول کن، امام حسین(ع)، عظیم است اما اعظم تراز امام حسین(ع)، اسلام است.

وی اضافه کرد: قربانی عظمت دارد اما با عظمت تر از قربانی آن است که قربانی برای آن قربان می شود و اگر این را فهمیدیم که آن قربانی برای چه قربان شد، آن وقت ما با معرفت در این مسیر قرار می گیریم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: نکته سوم از مجلس شهید این است که اگر می خواهیم به شهادت و شهید برسیم و می خواهیم بوی شهید را استشمام و خودمان را به عطر شهید معطر کنیم باید خصوصیات شهید را بشناسیم.

وی اظهار داشت : امام حسین (ع) آن مجتهد مسلم حقیقی قرآن و اسلام زمانی که علی اکبر به شهادت می رسد می گوید خدایا قبول کن.

سلیمانی گفت: اگر رفتار، سلوک و اخلاق شهید را فهمیدیم و این سلوک، اخلاق و رفتار منجر به چنین درجه ای شود آن وقت جامعه ما جامعه ای دیگر می شود.

وی اضافه کرد: خدا را از این جلسه به حق حسین و حسین بادپا که به عشق دفاع از حریم خواهر امام حسین (ع) اشک ریخت و التماس کرد و جان خود را جانانه و آگاهانه در راه خدا تقدیم کرد قسم می دهم و از او می خواهم همه جامعه ما، جوانان، پیران، مردان و زنان ما را حسین بادپا گونه بار آورد.

وی گفت: از خدا می خواهیم ما را به این فکر و اندیشه رهنمون کند و به ما توفیق بدهد لحظه ای دچار غفلت نشویم و این خوف خدا را در دل خودمان برای دور کردن غفلت از خودمان جایگزین کند.

*عاشقان شهادت در کشور ما کم نیستند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران هم در نخستین سالگرد شهید مدافع حرم سردار حاج حسین بادپا و رونمایی از سند هویتی این شهید بزرگوار گفت: خدا در شهادت را فقط برای افرادی باز می کند که به او وصل هستند.

حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی افزود: ملت ایران به سردارسرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مباهات می کنندوشاهد بودم افراد مختلف با هرجناحی واز هر قشری به سردار سلیمانی می گفتند ما به وجود شما افتخار می کنیم و یعنی اینکه دشمن بداند ملت ایران و مردم اسلامی جهان عاشق شهادتند.

وی اضافه کرد: مردم زمانی مردانگی، شهادت و روحیه جهادی را در سردار عزیر ایرانی می بینند عشق خود را به وی ابراز می کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه اظهار داشت: این مردم شهادت طلب پای ولایت

ایستاده اند و نمی گذارند پرچم انقلاب روی زمین بیفتد و ندایشان این است قطعه قطعه می‌شویم اما دست از ولایت و امام خامنه ای بر نمی داریم.وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهید بادپا زندگی و محاسن خود را در مسیر تبعیت از ولایت و به عشق شهادت سپید کرد و زندگی خود را در راه خدا و احیای دین داد.

حسین بادپا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۴۸ در رفسنجان چشم به جهان گشود. وی که در دوران دفاع مقدس به درجه جانبازی ۷۰ درصد نایل آمد پس از جنگ تحمیلی در لشکر ۴۱ ثارالله حضوری فعال داشت.

سردار شهید حسین بادپا اردیبهشت سال گذشته در دفاع از حرم حضرت زینب (س) در سوریه به درجه رفیع شهادت رسید و پیکر پاکش هنوز به ایران اسلامی بازنگشته است.

نسخه مناسب چاپ