دولت ۲۵۰ عنوان فعالیت برای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین کرده است
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: مقاوم کردن اقتصاد در دو بخش چالش خارجی و داخلی و خروج از شرایط رکود از اهداف تحقق اقتصاد مقاومتی است و دولت در این راستا ۱۲ برنامه اساسی در قالب ۲۵۰ فعالیت برای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین کرده است و همه وزارتخانه‌ها براساس این برنامه می‌دانند وظایف و حتی پروژه‌های اجرایی‌شان تا پایان دولت یازدهم چیست.

استاندار اصفهان در آیین تجلیل از کارگران و کارآفرینان نمونه استان اصفهان در هفته گرامیداشت هفته کارگر با بیان این مطلب افزود: دولت براساس تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه منسجم و کاملی طراحی کرده است و خوشبختانه همه مسئولان ارشد نظام به این نتیجه رسیده‌اند که اصلی‌ترین چالش کشور مسائل اقتصادی است. او با تأکید بر اینکه دولت‌ها در سال‌های گذشته تلاش کردند تا مسائل اقتصادی را سر و سامان دهند گرچه مشکلات به اندازه زمان کنونی نبود افزود: البته برخی به جای حل مشکلات این چالش را عمیق‌تر کردند.

وی با اشاره به اینکه دولت تورم ۴۵ درصدی در شهریور سال ۹۲ را به ۱۱ درصد در سال ۹۵ رساند یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این نرخ تک رقمی شود.

عقدایی معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری اصفهان نیز با بیان اینکه جمعیت کارگری در استان اصفهان یک میلیون و ۸۰ هزار نفر است افزود: رئیس جمهوری در سفر به استان اصفهان دستور تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را صادر کرد که این کارگروه مشکلات ۶۷۶ کارگاه تولیدی را بررسی کرده که موجب حفظ ۹۵ هزار شغل شده است در حالی که میانگین بیکاری در استان ۵ر۲ درصد بیشتر از شاخص کشوری است.

او با بیان اینکه ۶۱ واحد کاریابی در استان ۲۶ هزار و ۵۹۰ فرصت شغلی برای افراد جویای کار ایجاد کرده‌اند یادآور شد: ۳۰۰ واحد فعال صنعتی در استان اصفهان دارای مشکل هستند که ۸۰ واحد از این شمار حقوق معوقه دارند.

قادری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز با بیان اینکه در یک سال گذشته برای ایجاد وحدت و کاهش هزینه‌ها برگزاری جشنواره‌های کارگری و کارفرمایی را ادغام کرده‌ایم، ادامه داد: از ۲۹ کارآفرین نمونه برتر استان که دارای شاخص‌هایی همچون خلاقیت و نوآوری، سهم بازار، حفظ و ایجاد اشتغال جدید، نوآوری و فناوری نوین و بهره‌وری و توسعه منابع انسانی هستند قدردانی می‌شود که ۵ نفر از آنان به عنوان برگزیدگان کشوری به وزارتخانه معرفی شده‌اند.

او از تقدیر ۱۳ کارگر نمونه، ۳ واحد کار نمونه و ۲۱ گروه کار نمونه هم یاد کرد و افزود: ۲۰۰ واحد خانه بهداشت کارگری در استان داریم که یکی از این شماره جزو ۵ خانه بهداشت کارگری کشور شده است.

نسخه مناسب چاپ