سرمایه‌گذاری ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در پتروشیمی ایلام
 

ایلام ـ خبرنگار اطلاعات: ۳۰۰۰ میلیارد تومان در پتروشیمی ایلام سرمایه‌گذاری شده است. مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت: این اعتبار برای ساخت پتروشیمی ایلام هزینه شده است.

جواد کمری افزود: فاز نخست پتروشیمی ایلام بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی پارسال ساخت بخشی از فازهای این مجتمع پس از رکود چند ساله دوباره شروع شد. او با اشاره به این‌که کار در مجموعه پتروشیمی ایلام هیچگاه به‌طور صد درصد متوقف نشده بود، افزود: امسال در روند تکمیل این پروژه تسریع شد و فاز نخست آن جزو طرح‌های مهرماندگار قرار گرفت و آماده بهره‌برداری شد.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام در ادامه یادآور شد: از مسئولان ارشد وزارت نفت درخواست کرده‌ایم تا مجموعه‌های این وزارتخانه را برای کمک به مجتمع‌های پتروشیمی از جمله ایلام همراه کنند.

وی افزود: امروزه به مجموعه‌های پتروشیمی تسهیلات بانکی پرداخت نمی‌شود و اگر پرداخت شود بسیار ناچیز است و سهامداران مانند سهامداران عمده پای کار نیستند.

به عنوان مثال ساخت سد گلال به عنوان تامین کننده آب پتروشیمی ایلام به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین آن در این شرایط برای پتروشیمی ایلام سنگین است.

او با اشاره به این که در مجموعه مدیریت پتروشیمی ایلام مصوب شده است که متناسب با نیاز پتروشیمی ایلام در این طرح آبی سرمایه‌گذاری شود، تاکید کرد: این سرمایه‌گذاری به شرطی محقق می‌شود که بقیه سرمایه‌گذاران نیز در آن مشارکت داشته باشند چراکه هیچ وظیفه‌ای در اجرای طرح‌های آبی نداریم اما با عنایت به توسعه صنعتی ایلام برای ساخت سد گلال اعلام آمادگی کرده‌ایم.

نسخه مناسب چاپ