تحریم‌های دارویی سال سختی را برای حوزه سلامت رقم زد
شیراز ـ خبرنگار اطلاعات: متأسفانه در یک سال گذشته تحریم‌های دارویی و تجهیزات پزشکی سال سختی را برای حوزه سلامت رقم زد اما با همت متخصصان و صبر و درایت مردم این سختی‌ها پشت سر گذاشته شده است. دکتر محمدهادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به این مطلب که انقباض شدید مالی از دیگر دلایل سختی کار در حوزه سلامت است، گفت به واسطه تحریم‌ها، ورود مواد اولیه برخی داروها و ورود دارو، تجهیزات پزشکی، لوازم یدکی و تجهیزات پزشکی، دریافت خدمات پس از فروش و مهندسی دستگاه‌ها و تجهیرات نصب شده با مشکلات عدیده‌ای روبرو شد.

او افزود: دستگاه‌هایی نظیر ام آر‌آی، سی‌تی اسکن، آنژیوگرافی، رادیوتراپی و بسیاری از دستگاه‌های مورداستفاده در سیستم بهداشتی و درمانی در کشور، همواره نیازمند قطعات و خدمات فنی و مهندسی است که پارسال به واسطه تحریم‌ها، تأمین آنها با دشواری ممکن شد.

تغییر مدیریت‌ها یکی دیگر از علت‌های بروز مشکلات و سختی کار در حوزه سلامت بود که از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطرح شد و افزود: دو وزیر در مدت یکسال، در حوزه سلامت تغییر کردند و با تغییر هر وزیر، معاونان، مدیران و مسئولان در بخش‌های مختلف نیز تغییر یافتند و باعث شد اجرای تصمیم‌ها به واسطه تغییر رویکرد در تصمیم‌گیری‌ها دشوار شود.

نسخه مناسب چاپ