بهره‌برداری از ۵۰ پروژه عمرانی شهر ری
شهر ری ـ خبرنگار اطلاعات: معاون امور عمرانی فرماندار شهر ری از بهره‌برداری ۵۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان خبر داد.

امیر محبی گفت: این پروژه‌ها در قالب سرفصل‌های عمران شهری، عمران روستایی، آموزش و پرورش، ورزش، بهداشت و درمان، صنعت و کشاورزی به مرحله بهره‌برداری رسیده و اعتبار این پروژه‌ها از محل اعتبارات ملی، استانی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخش خصوصی تأمین شده است.

افتتاح زمین چمن مصنوعی در باقرشهر به مساحت ۸۰۰۰ مترمربع، کمربندی غربی باقرشهر که موجب روان‌سازی عبور و مرور در حوزه شهری باقرشهر می‌شود، ساختمان مرکزی شهرداری باقرشهر در شش طبقه و زیربنای ۱۰ هزار مترمربع که ۲ سال ساخت آن به طول انجامیده است، افتتاح سردخانه زیرصفر نگهداری فرآورده‌های خامی که توسط شبکه دامپزشکی شهرستان و بخش خصوصی ساخته شده است، مرکز خدمات بهزیستی شهر کهریزک، تعریض ضلع شمالی بولوار شهید بهشتی و دوطرفه شدن این خیابان حدفاصل پادگان تا میدان آفتاب از جمله پروژه‌هایی است که به بهره‌برداری رسیده است.

او درباره پل تقاطع غیرهمسطح شهید بهشتی و جاده قم تأکید کرد: این تقاطع از تقاطع‌های بسیار مهم و حادثه‌خیز در بخش کهریزک به شمار می‌رفت که ساخت آن شاهد کاهش موانع ترافیکی و روانسازی تردد شده‌ایم. این پروژه از محل اعتبارات شهرداری تهران هزینه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به سرریز مشکلات کلانشهر تهران به شهر ری از جمله انتقال فاضلاب و زباله و همچنین به واسطه خدماتی که به شهر تهران ارائه می‌کند، در سال‌های گذشته شاهد ساخت سه پل غیرهمسطح در حوزه شهر کهریزک توسط شهرداری تهران بودیم که دو مورد آن افتتاح شده است و پل تقاطع بولوار امام حسین(ع) نیز تا پایان سال به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه به ساخت کانال آبیاری روستای قلعه محمدعلی‌خان و پوشش کانال آبیاری چوب سنگی اشاره کرد و افزود: این پروژه‌ها توسط مدیریت جهادکشاورزی شهر ری تکمیل شده است.

او با تأکید بر لزوم همکاری و تعامل مناسب میان مجموعه معاونت عمرانی استانداری تهران و اداره کل روستایی استان در ۲ سال گذشته با دهیاری‌های استان گفت: پروژه‌های مهمی در حوزه دهیاری‌ها و روستاها پارسال اجرا شده است که در هفته دولت نیز پروژه‌های مهمی در حوزه روستای زیرپوشش شهرستان به بهره‌برداری رسید.

وی از افزایش خدمات در روستاها با توجه به تأکید فرماندار ری و همکاری شوراهای شهر و روستا خبر داد و گفت: ساخت مجموعه دو استخر و سونا در روستاهای قمصر و فیروزآباد با همین نگاه در دستور کار قرار گرفته است.

نسخه مناسب چاپ