عملکرد شیلات هرمزگان در حوزه اشتغال راضی‌کننده نیست
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار هرمزگان گفت: .

ابراهیم عزیزی در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری اظهار داشت: حوزه‌هایی مانند شیلات در هرمزگان به رغم تلاش‌های مدیران استانی به دلیل نداشتن نگاه مناسب در بعد کلان، انتظارات را در حوزه اشتغال فراهم نکرده‌اند به نحوی که سهم حوزه شیلات در تولید شغل با توجه به این که هرمزگان استانی ساحلی است، ناچیز و اندک است.

استاندار هرمزگان افزود: در این راستا نیازمند آسیب‌شناسی حوزه‌هایی هستیم که تاکنون ظرفیت‌های آنان مورد استفاده قرار نگرفته است.

عزیزی گفت: تأکیدمان بر این بوده است و خواهد بود که هر وقت نگاه هوشمندانه، عالمانه و همه‌جانبه به اشتغال داشته باشیم، یقیناً در مسیر منطقی قرار می‌گیریم و باید این امر را رسالتی همگانی به حساب آوریم.

او یادآور شد: معتقدیم که دستگاه‌های فرهنگی مربوطه در این راستا به درستی به وظایف خود و نقششان عمل نکردند چرا که نگاه‌ها به استخدام در ادارات دولتی معطوف است.

وی در ادامه اضافه کرد: صدا و سیما نیز آن‌گونه که باید بر روی موضوع اشتغال کار نکرده و انتظار می‌رود در این راستا مدام بازگو شود که این اراده است که کار می‌سازد نه اداره.

وی افزود: نگاه جدی به تقویت بخش خصوصی نیز می‌تواند زمینه‌ساز ساختن فرصت‌های شغلی مولد باشد و این مهم نیز باید مورد توجه تمامی دست‌اندرکاران مسئولان این حوزه باشد.

عزیزی گفت: در کشور؛ اسناد بالادستی همانند سند چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه به خوبی برای حوزه اشتغال نقشه راه را ترسیم کرده است و باید تلاش کنیم حوزه اشتغال مبتنی بر علوم روز، فناورانه و عالمانه راهبری و مدیریت شود.

عزیزی تأکید کرد: توجه به اشتغال خانگی و پویاسازی ظرفیت‌های جدید براساس کار علمی و کارشناسانه می‌تواند توسعه‌یافتگی حوزه اشتغال در استان را تضمین کند.

وی با بیان این‌که با گذشت حدود ۵ ماه از سال، ۳۳درصد از میزان اشتغال تعهد شده استان محقق شده است، یادآور شد: نیازمند تمرکز و تلاش بیشتری در ماه‌های باقیمانده سال هستیم.

عزیزی همچنین به برگزاری جشنواره شهید رجایی در هرمزگان اشاره کرد و افزود: یکی از پارامترهای دخیل در سنجش عملکردی مدیران توجه به کارنامه آنها در ایجاد اشتغال است.

نسخه مناسب چاپ