کوتاه از چهار گوشه کشور
برگزاری یادواره شهدای روستای «ابراهیم‌آباد» دیواندره

دیواندره ـ خبرنگار اطلاعات: یادواره ۱۳ شهید روستای ابراهیم‌آباد از توابع دیواندره با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان محلی، خانواده‌های شاهد، ایثارگران و اهالی روستا برگزار شد.

در این مراسم فرماندار دیواندره گفت: آرامش و امنیت ما در سایه جانفشانی شهیدان انقلاب تحقق یافته است و وظیفه همه ما پاسداری از خون شهدا و آرمان‌های انقلاب است.

سعدی نقشبندی افزود: افتخار امروز ما این است که در سایه آرامش و امنیت حاکم بر کشور برغم تحریم‌های استکبار، جوانان ما توانسته‌اند پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف علمی و تکنولوژی به دست بیاورند.

وی بر هوشیاری مردم در برابر توطئه‌های دشمنان تأکید کرد و افزود: دشمنان برای منحرف کردن جوانان اقدام به توسعه شبکه‌های ماهواره‌ای و پخش برنامه‌های ضداخلاقی می‌کنند که لازم است هم خانواده‌ها و هم جوانان با آگاهی کامل و تکیه بر مبانی اعتقادی و دینی این دسیسه‌ها را خنثی کنند.

برپایی ۲ نمایشگاه در اصفهان

اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: ششمین نمایشگاه ماشین‌آلات راهسازی، راهداری، ریلی، معدنی و صنایع وابسته و همچنین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌های کشور به طور همزمان ۳ تا ۶ مهر در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برپا می‌شود. در نمایشگاه ماشین‌آلات راهسازی، راهداری، ریلی، معدنی و صنایع وابسته ۵۰ شرکت از استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، کرمان، یزد، هرمزگان و نمایندگان کشورهای چین، ژاپن، آلمان و فرانسه شرکت می‌کنند.

همچنین در نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌ها، شهرداری‌های کشور و نیز پیمانکاران و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری‌ها آخرین دستاوردها و تازه‌های خدمات خود را ارائه خواهند کرد.

دریافت هزینه مازاد برای تأخیر در اعلام وقایع حیاتی

بجنورد ـ خبرنگار اطلاعات: در صورت تأخیر در اعلام وقایع ولادت و وفات هزینه مازاد از تاخیرکنندگان این وقایع دریافت می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌شمالی با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اهمیت نقش آمار به روز وقایع حیاتی در برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان کشور و به استناد ماده ۶۰ قانون تنظیم‌ بخشی از مقررات مالی و بند‌های قانون بودجه سال، هزینه اعلام و ثبت وقایع ولادت و وفات خارج از مهلت قانونی پیش‌بینی شده است.

علی زاهدی‌نیا گفت: برای افرادی که خارج از مهلت‌های قانونی مقرر وقایع ولادت و وفات خود را اعلام می‌کنند هزینه مازاد تعیین شده است.

وی اظهار داشت: مهلت قانونی برای اعلام واقعه ولادت ۱۵ روز پس از تولد که هزینه ثبت و صدور شناسنامه نوزاد برای آن مبلغ ۵۰ هزار ریال و برای واقعه وفات ۱۰ روز پس از فوت و هزینه ثبت و صدور خلاصه رونوشت وفات ۲۰ هزار ریال است.

وی گفت: هزینه ثبت ولادت و صدور شناسنامه نوزاد بعد از مهلت قانونی تا یک ماه ۱۵۰ هزار ریال، یک تا ۳ ماه ۲۰۰ هزار ریال ۳ تا ۶ ماه ۳۰۰ هزار ریال و ۶ ماه و بعد از آن ۵۵۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: هزینه ثبت وفات و صدور خلاصه رونوشت وفات بعد از مهلت قانونی تا یک ماه ۱۲۰ هزار ریال، یک تا ۳ ماه ۱۷۰ هزار ریال، ۳ تا ۶ ماه ۲۷۰ هزار ریال و ۶ ماه و بعد از آن ۵۲۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است.

درگذشت رئیس هیأت‌ بدنسازی و پرورش اندام گیلان

رشت ـ خبرنگار اطلاعات: محمد ذات‌پرور رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام گیلان و یکی از پیشکسوتان این ورزش بر اثر عارضه قلبی در سن شصت و شش سالگی جان‌ به جان‌آفرین تسلیم کرد.

پیکر آن مرحوم با حضور مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور، مسئولان اداره کل ورزش و جوانان گیلان روسای هیأت‌های ورزشی استان و جمعی از ورزشکاران تشییع و در محله تازه‌آباد رشت به خاک سپرده شد.

مرحوم محمد ذات‌پرور علاوه بر داشتن مدرک مربیگری و داوری بین‌المللی بدنسازی و پرورش اندام دارای مدرک دکترای افتخاری از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بود.

نسخه مناسب چاپ