امام جمعه موقت قم: راه‌حل مسائل سوریه، نظامی نیست
سرویس شهرستانها ـ امام جمعه موقت قم با اشاره به تهدیدات دشمنان برای حمله به سوریه گفت: راه‌حل مسائل سوریه نظامی نیست بلکه باید از طریق مذاکرات سیاسی حل و فصل شود و آمدن دشمن با انگیزه جنگ به منطقه، نابودی آنها را به همراه دارد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم افزود: متاسفانه بسیاری از رسانه‌های جهان همزمان با آمریکا بر طبل جنگ کوبیده و دنبال بسیج افکار عمومی برای هجمه به سوریه هستند؛ ولی ملت‌های مقاوم با اقدامات خود، باعث عقب‌نشینی آمریکا شده‌اند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به خاموش شدن فتنه جنگ در منطقه، بیان داشت: آغاز جنگ در سوریه را می‌توان پیش‌بینی کرد ولی پایان آن قابل پیش‌بینی و کنترل آن در دست دشمنان نیست.

خطیب جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در مراکز آموزشی ما بخصوص دانشگاه‌‌ها باید علم و اخلاق به صورت توامان دنبال شود و علم بدون اخلاق شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

حسینی بوشهری گفت: در آغاز سال تحصیلی هشدار می‌دهم مبادا فضاهای تند سیاسی مسائل علمی و اخلاقی دانشگاه‌های ما را تحت شعاع قرار دهد. وی گفت: اینکه ما برنامه‌های دینی داشته باشیم، دم از اسلام و شعارهای اسلامی در جامعه بزنیم ولی فضای جامعه چیز دیگری باشد، درست نیست و باید آهنگ‌ها با نظام اسلامی هماهنگ باشد. مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور همچنین به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: توکل به خداوند متعال و امید به امدادهای غیبی، و تکیه بر معنویت و اعتقادات، روحیه شهادت طلبی، رهبری‌های حکیمانه ولایت فقیه، تکیه به ظرفیت‌های درونی، نداشتن وابستگی به بیگانگان و از خود گذشتگی عامل پیروزی جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس بود.

نسخه مناسب چاپ