مسی و رونالدو ؛ سلاطین هت‌تریک در فوتبال اروپا
 

لیونل‌مسی با هت‌تریک در دیدار با آژاکس، پاسخ هت تریک رونالدو در دیدار با گالاتاسرای را داد.

بارسلونا با برتری ۴ بر صفر مقابل آژاکس، دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد.

مرد اول بارسا در این دیدار، لیونل مسی بود که ۳ گل برای تیمش به ثمر رساند.

فوتبال برای لیونل مسی، آسان است. همبازی هایش توپ را به او می‌دهند. او با توپ به محوطه جریمه می‌رود و به راحتی گل می‌زند.

لیونل مسی که ترسی از هت‌تریک رونالدو نداشت، یکبار دیگر برای بارسلونا هت‌تریک کرد تا تعداد هت تریک های خود را در بارسلونا به ۲۴ برساند؛ این یعنی ۳ هت تریک بیشتر از کریستیانو رونالدو.

مسی با این سه گل، برای رائول نیز خط و نشان کشید و یک گام دیگر به رسیدن به بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا، نزدیک شد.

مسی، اکنون ۲۶ سال سن دارد و می‌تواند در آینده‌ای خیلی نزدیک (شاید در همین فصل) رکورد گلزنی رائول را در لیگ قهرمانان اروپا بشکند . این رکورد، جزو معدود رکورد‌هایی است که فوق ستاره آرژانتینی هنوز موفق به شکستنش نشده است.

مسی در ۸۰ بازی در لیگ قهرمانان اروپا، ۶۲ گل به ثمر رسانده است. این در حالی است که رائول در ۱۴۲ بازی لیگ قهرمانان اروپا ۷۱ گل به ثمر رسانده است.

مسی در راه رسیدن به بهترین گلزن تاریخ لیگ اسپانیا در رده ششم قرار دارد و پنج نفر را مقابل خود می‌بیند. تلمو زارا ، آلفرد دی‌استفانو ، سزار رودریگس، هوگو سانچس و رائول، بیش از لیونل مسی در لیگ فوتبال اسپانیا گلزنی کرده اند.

نسخه مناسب چاپ