شرکت بورس اوراق بهادار تهران تعدیل مثبت داد
اطلاعات دریافتی از شرکت بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۲ را مبلغ ۵۱۸ ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، شرکت بورس اوراق بهادار تهران پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۲ را افزایش داد و در جدیدترین اطلاعیه پیش بینی سود خود را ۵۱۸ ریال اعلام کرد.

در حالی شرکت بورس تهران بر اساس عملکرد پنج ماهه توانسته است ۲۷۹ ریال از پیش بینی سود خود را محقق کند که این شرکت دلایل تغییر اطلاعات پیش بینی سال منتهی به ۲۹ اسفند ۹۲ (حسابرسی نشده) را نسبت به اطلاعیه قبلی، به دلیل افزایش ارزش معاملات در بازار و همچنین بررسی درآمد دوره پنج ماهه منتهی به ۳۱ مرداد ۹۲، درآمد ارائه خدمات بر اساس عملکرد واقعی پنج ماهه و برنامه‌های مورد نظر شرکت در زمینه زمان باقیمانده تا پایان سال اعلام کرد. بورس تهران پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به سال مالی ۹۲ را با سرمایه ۳۰۰٫۰۰۰ میلیون ریالی در اسفند ۹۱ و اردیبهشت ۹۲ مبلغ ۵۰۷ ریال اعلام کرده بود که طبق اطلاعات جدید پیش بینی سود خود را افزایش داد و پیش بینی سود خود را با سرمایه ۴۵۰ میلیارد ریالی مبلغ ۵۱۸ ریال اعلام کرد.

پیش‌بینی عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۲ نسبت به عملکرد واقعی سال مالی قبل به‌ ترتیب فروش ۵۵ درصد افزایش، بهای تمام‌شده کالای فروش رفته ۳۰ درصد افزایش، سود عملیاتی ۸۸ درصد افزایش و سود پس از کسر مالیات ۴۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین خالص درآمد(هزینه)های متفرقه به مبلغ ۳۸ هزار و ۲۱۹ میلیون ریال(۱۶ درصد سود خالص به ازاء هر سهم ۱۲۷ ریال)عمدتا شامل ۳۳ هزار میلیون ریال درآمد سود سپرده بانکی است.

بورس تهران پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به سال مالی ۹۱ را در اسفند ۹۰ مبلغ ۴۹۰ ریال، و به صورت حسابرسی شده مبلغ ۴۹۱ ریال، در مرداد ۹۱ (پیش بینی بر مبنای سه ماهه واقعی) مبلغ ۴۷۶ ریال و طبق صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ ۵۴۵ ریال محقق کرد. همچنین یک کارگزار بورس تهران علت افزایش تقاضا و رشد شاخص بورس را تشریح کرد و از استمرار این روند تا پایان سال خبر داد.اسماعیل فرقی در گفتگو با ایسنا، علت رونق بورس را مورد توجه قرار داد و گفت:انتشار اخبار مثبت سیاسی پیرامون لغو تحریم‌ها، شرکت‌های بورسی را تحت تاثیر قرار داد و باعث شد تا سهامداران با خیال راحت اقدام به خریداری سهم کنند.

نسخه مناسب چاپ