کوتاه آموزشی
مطلع مهر یادآور خلق حماسه بزرگ معلمان و شاگردان مکتب ایثار است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در پیامی خاطرنشان کرد: مطلع مهر یادآور مهرورزی و خلق حماسه بزرگ معلمان و شاگردان مکتب ایثار و شهادت است.

به گزارش فارس، در بخشی از پیام علی‌اصغر فانی آمده است: بازگشایی با شکوه مدارس و مراکز آموزشی را به حماسه سازان سیاسی، معلمان فرهیخته، دانش‌آموزان عزیز، اولیای ارجمند دانش‌آموزان و همکاران گرامی تبریک می‌گویم و همچنین تبریک ویژه خود را به قدوم معصومانه نوگلان و شکوفه‌های نورسته مدارس، دانش‌آموزان پایه اول تقدیم داشته و امیدوارم فضای مدارس ما در سال تحصیلی جاری به کانون فعال و پایگاه همراهی تدین، تعلم، حق طلبی و قانون مداری تبدیل شود.

در ادامه این پیام آمده است: فرهنگیان، معلمان و مدیران عزیز نیز به عنوان مهمترین سکانداران دستگاه عظیم آموزش و پرورش، به خوبی واقفند که رونق تربیتی و علمی مدارس، به برنامه‌ریزی‌ها و اهتمام آنان وابسته است.

تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت و مشکلات دانشگاهیان

مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم از تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت و مشکلات کلی دانشگاهیان سراسر کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

دکتر عبدالحسین فریدون در گفتگو با مهر گفت: کمیته رسیدگی به شکایت و مشکلات کلی دانشگاهیان در وزارت علوم تحقیقات و فناوری تشکیل شده است. وی به اشاره به شرح وظایف این کمیته افزود: وظیفه این کمیته، جمع‌آوری درخواست و رسیدگی به مشکلات و شکایات دانشگاهیان است.

مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم درباره آمار شکایات و مشکلات دانشگاهیان که تا کنون به این کمیته ارسال شده، گفت: درحال حاضر آماری ندارم ولی همچنان درخواست ها در حال ارسال است.

وی افزود: دانشگاهیان می توانند درخواست خود را برای رفع مشکل، به روابط عمومی وزارت علوم ارایه دهند و درحال حاضر نیز روابط عمومی وزارت علوم درحال جمع آوری این درخواست ها است. فریدون یادآورشد: این کمیته تازه تشکیل شده و به صورت دایمی فعال خواهد بود.

استعفای رئیس واحدعلوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

خسرو دانشجو رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از ریاست این واحد استعفا داد.

به گزارش فارس، خسرو دانشجو برادر فرهاد دانشجو رئیس سابق دانشگاه آزاد از سمت خود در واحد علوم و تحقیقات استعفا داد.

وی با تأیید استعفایش، گفت: بنده دوشنبه هفته قبل در زمان ریاست فرهاد دانشجو استعفا دادم و استعفایم نیز به تأیید رئیس وقت دانشگاه رسید.

جزئیات ثبت‌نام تکمیل ظرفیت مقاطع دکتری

و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

جزئیات ثبت‌نام تکمیل ظرفیت مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سوی مرکز آزمون این دانشگاه اعلام شد.

به گزارش مرکز آزمون دانشگاه آزاد، ثبت نام تکمیل ظرفیت مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ساعت ۱۴ دیروز ۳۰ شهریورماه آغاز شد.

ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد گفت: ثبت نام تکمیل ظرفیت مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد تا شنبه ۶ مهر ادامه دارد. اقبالی افزود: داوطلبان این دو مقطع باید با تهیه کارت اعتباری به سایت www.azmoon.orgمراجعه و برای انتخاب رشته اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون در پاسخ به این سؤال که چه کسانی مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند، گفت: برای دوره دکتری فقط آن دسته از افرادی که دعوت به مصاحبه شده‌اند و در جلسه مصاحبه حضور داشتند امکان انتخاب رشته در این مرحله را دارند. وی در رابطه با شرایط مقطع کارشناسی ارشد گفت: تمام داوطلبانی که در جلسه آزمون کارشناسی ارشد حضور داشته‌اند می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند. متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند تا ۱۰ رشتهرمحل را انتخاب و در سایت www.azmoon.org‌ثبت نام الکترونیکی کنند.

نتایج آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۲ فردا اعلام می‌شود

فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۲، روز دوشنبه اول مهرماه از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:‌ در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۸۱ هزار و ۵۱۵ نفر ثبت نام کردند که ۱۱۸ هزار و ۶۹ نفر آنها زن و ۱۶۳ هزار و ۴۴۶ نفر مرد بودند.

«حسین توکلی»خاطر نشان کرد: تمامی پذیرفته شدگان این آزمون لازم است بر اساس مندرجات اطلاعیه ای که همزمان با انتشار اسامی آنان بر روی سایت این سازمان قرار می گیرد، در یکی از روزهای شنبه ششم مهر یا یکشنبه هفتم مهرماه با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه و ثبت نام کنند. آزمون دوره کاردانی به کارشناسی سال ۹۲ در هفت گروه آموزشی ۷۴ کد رشته امتحانی روز پنج شنبه ۲۴ مردادماه در ۱۴۳ شهرستان مختلف کشور برگزار شد.

شکوفه‌ها در ۵۴ هزار مدرسه ابتدایی کشور

با فرارسیدن بهار علم و دانش و آغاز سال تحصیلی ۹۳-۹۲ کلاس اولی‌ها از امروز، یکشنبه ۳۱ شهریور طبق روال سال های گذشته یک روز، زودتر به مدرسه رفتند تا با محیط مدرسه و معلمان آشنا شوند.

به گزارش ایسنا، فاطمه قربان با اشاره به این که از شش میلیون و ۹۵۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در کلاس اول تحصیل می‌کنند، افزود: جشن شکوفه‌ها امروز در ۵۴ هزار مدرسه سراسر کشور برگزار می شود.

به گفته معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش جشن غنچه‌ها نیز برای حدود ۵۰۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی برگزارمی شود.

نسخه مناسب چاپ