رادیو دفاع مقدس آغاز به کار کرد
رادیو دفاع مقدس در حالی از دیروز آغاز به کار کرد که مدیر طرح و برنامه معاونت صدا یادآور شد این شبکه تولیداتی ندارد و بر پایه مدیریت داشته‌ها، از تولیدات دیگر شبکه‌ها تأمین می‌شود.

به گزارش مهر، نشست خبری افتتاح شبکه رادیویی اینترنتی دفاع مقدس پیش از ظهر شنبه ۳۰ شهریور با حضور نورالدین جعفری مدیر کل طرح، برنامه و نظارت معاونت صدا، خدابخش مدیر روابط عمومی معاونت صدا و جمعی از اصحاب رسانه در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

جعفری در این نشست با اشاره به نقش رادیو در دفاع مقدس تصریح کرد: حضور گزارشگران و خبرنگاران در عرصه‌های دفاع مقدس از جانب رادیو بر کسی پوشیده نیست. این رسانه بعد از سال‌های جنگ هم سعی کرد در طول سال برنامه های ثابتی تولید کند تا به پاسداشت جانفشانی های رزمندگان پرداخته و به ارزش های انقلاب و جنگ توجه کند.

دستور معاون صدا برای تاسیس دفتر هفته دفاع مقدس

وی افزود: اخیرا صوفی معاون صدا دستور داد دفتر برنامه ریزی و هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس تشکیل شود که این دفتر با همکاری شبکه های رادیویی و بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس زمینه هایی ایجاد کرد تا بتواند در عین توجه به کمیت، برنامه های با کیفیتی نیز برای این هفته تدارک ببیند.

مدیر طرح و ارزیابی معاونت صدا تاکید کرد: در این دفتر ۲۱ عنوان برنامه در قالب ۷۱۵ دقیقه تولید شد که روزانه ۴۰ ساعت برنامه در قالب های گوناگون از شبکه های مختلف پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: شبکه های رادیویی روزانه ۵۰۵ ساعت در قالب ۴۶۵ برنامه در ۱۱۰۰ عنوان پخش می کنند که موفق شده اند میزان مخاطبان رادیو را به ۲۹٫۲ درصد برسانند. این مخاطبان رضایت بیش از ۸۰ درصدی از برنامه ها دارند.

تولید نمایش‌های رادیویی جنگی

جعفری “نقطه عطف” را ویژه برنامه رادیو گفتگو و “بامداد اقتصادی” را ویژه برنامه رادیو اقتصاد برای هفته دفاع مقدس معرفی و تاکید کرد: بخش نمایشی را نیز در قالب برنامه ها گنجانده ایم و مرکز هنرهای نمایشی رادیو آثار گوناگونی را برای شبکه‌های مختلف تولید کرده است از آن جمله “خبر آن روزها” درباره زندگی سیده‌زهرا حسینی راوی کتاب دا و “هزار دقیقه” و “نشانی قبر من است” در ۱۸۰۰ دقیقه هستند. مدیر طرح و ارزیابی معاونت صدا اعلام کرد: ۱۰۰ هزار دقیقه در طول سال ۹۲ برای دفاع مقدس اختصاص داده‌ایم و امروز نیز اولین رادیوی مجازی دفاع مقدس پخش برنامه‌های خود را آغاز می‌کند. دسترسی به این شبکه از طریق سایت ایران صدا ، لینک رادیو حماسه امکان پذیر است.

نسخه مناسب چاپ