نمایشگاه عکس «جاودانه‌های تاریخ »افتتاح می‌شود
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس «جاودانه‌های تاریخ» افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، در کنار این نمایشگاه نشست تخصصی «عکاسی جنگ» با حضور محمد حسین حیدری و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در شرکت فرهنگ فیلم تهران برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، در این نمایشگاه که امروز بازگشایی می‌شود، ۴۰قاب عکس از حضور رزمندگان ۸سال دفاع مقدس در منطقه‌های مختلف کشور از جمله فکه، خرمشهر، شلمچه، دزفول، اندیمشک، دهلاویه و…. در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.این نمایشگاه حاصل تلاش هنرمندان عرصه دفاع مقدس از ثبت لحظه‌های جاودان تا آماده سازی و نشر است.

شرکت فرهنگ فیلم تهران، هدف از برگزاری این نمایشگاه را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان و همچنین ادای احترام به حماسه سازان دفاع مقدس عنوان کرده است.

این گزارش می‌افزاید: همزمان با برپایی این نمایشگاه، پنجمین نشست از سلسله نشست‌های باشگاه هنرمندان فرهنگ فیلم تهران نیز با حضور محمدحسین حیدری از عکاسان پیشکسوت دفاع مقدس در استودیو فرهنگ فیلم تهران برگزار می‌شود. نشست فوق یکشنبه ۳۱شهریورساعت ۱۷به نقد و بررسی عکاسی در هشت سال دفاع مقدس و جایگاه و تأثیر آن به هنر عکاسی، چگونگی شکل گیری عکاسی جنگ و معرفی عکاسان جنگ ایران می‌پردازد.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه مورد اشاره می‌توانند به خیابان آفریقا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان، شماره ۲۵ساختمان مرکزی انتشارات علمی و فرهنگی «نگارخانه ایوان» مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۳مهر همه روزه از ۹صبح الی ۱۵میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ