اخبار کوتاه حوادث
۸ کشته در واژگونی ۳ خودرو

خرم‌آباد: واژگونی سه دستگاه خودرو در محورهای لرستان هشت کشته برجا گذاشت.

سرپرست پلیس راه لرستان گفت: واژگونی یک دستگاه خودرو پرادو در خرم آباد شش کشته بر جا گذاشت. دراین حادثه که در کیلومتر۵۰ جاده خرم‌آباد به سپیددشت رخ داد چهار سرنشین دیگر این خودرو آسیب دیدند.

سرهنگ دالوندعلت واژگونی پرادو را سرعت غیر مجاز و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام کرد. یک دستگاه خودرو سمند نیزبه علت بی توجهی راننده به جلو در کیلومتر ۲۵ محور خرم آباد به بروجرد واژگون شد که بر اثر آن یک نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند. در کیلومتر ۱۲۰ منطقه بزنوید در محور الیگودرز به بخش بشارت نیز یک دستگاه خودرو وانت نیسان به علت سرعت غیر مجاز واژگون شد که در این حادثه هم یک نفر کشته و ۵ نفر مجروح شدند.

آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط ‏

ایلام: آتش سوزی گسترده سبب از بین رفتن بخش وسیعی از جنگل‌های بلوط در استان ایلام شد. آتش سوزی عصر جمعه رخ داد و بدلیل تاخیر در رسیدن نیروهای امدادی و خشک بودن پوشش گیاهی منطقه، به‌سرعت دامنه وسیعی از جنگل‌های بخش «عبدالان مانشت» در شمال ایلام را دربرگرفت. عملیات اطفای حریق توسط مردم بومی و نیروهای سازمان محیط زیست تا پاسی از شب ادامه داشت. به‌گفته کارشناسان حاضر در محل، علت وقوع حادثه، سهل انگاری گردشگرانی بوده است که پس از روشن کردن آتش، آن را در طبیعت به حال خود رها کرده بودند.

بدلیل نداشتن امکانات اطفای حریق هوایی، عملیات امدادی در جنگل‌های استان ایلام همیشه زمانبر بوده است که این موضوع سبب افزایش میزان تلفات می‌شود. این حادثه دومین آتش سوزی وسیع در تابستان امسال بود که حدود ۱۰ هکتار از پوشش گیاهی این منطقه را نابود کرد.

‏‏ جریمه۳۰۰ هزارریالی در انتظار رانندگان اتوبوس

سروس خبر: معاون آموزشی و فرهنگی ترافیک راهور تهران بزرگ از تشدید برخورد با تخلفات رانندگان اتوبوس‌های مسافربری خبر داد.

سرهنگ جهانی افزود: از ابتدای مهر با توجه به افزایش ترافیک در صورتی که رانندگان اتوبو‌س‌ها در خارج از ایستگاه برای مسافرگیری توقف کنند، برای آنان جریمه ۳۰۰ هزار ریالی صادر خواهد شد.

وی گفت: عوامل پلیس راهور که از ابتدای مهر به مدت ۱۵ روز در آماده‌باش کامل به سر می‌برند، از توقف اتوبوس‌ها در خارج از ایستگاه جلوگیری می‌کنند.

او افزود: رانندگان وسائل نقلیه شخصی که در ایستگاه‌های اتوبوس توقف کنند، علاوه بر جریمه ۳۰۰ هزار ریالی، خودروآنان به پارکینگ منتقل می‌شود. ‏

واژگونی خودرو حامل میهمانان عروسی ‏

سرویس حوادث: سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از نجات ۱۴ نفر در پی واژگونی وانت نیسان حامل میهمانان کاروان عروسی خبر داد.

حسین درخشان افزود: این حادثه در محور الیگودرز ـ بشارت روی داد و خودرو نیسان حامل ۱۵ نفر از میهمان عروسی بود که متاسفانه یک دختر بچه هشت ساله براثر این واژگونی جان خود را از دست داد و ۱۴ مصدوم حادثه نیز به بیمارستان منتقل شدند.

‏‏ ‏‏‎سیل در موریتانی، هزاران نفر را بی‌خانمان کرد ‏

موریتانی: مقام‌های موریتانی اعلام کردند: بارش شدید باران و جاری شدن سیل در بخش‌هایی از این کشور موجب بی‌خانمان شدن هزاران نفر از مردم و خسارات فراوان شده است.

سازمان ملل متحد از جان باختن ۳۲ نفر بر اثر سیل ناشی از باران سیل آسا از ابتدای اوت در نیجر و خسارت دیدن ۱۳۵هزار و ۹۴۳ نفر خبر داد.سیل علاوه بر تلفات انسانی سنگین، احتمال دارد به بحران غذایی با توجه به تخریب زمین‌های کشاورزی منجر شود.

نسخه مناسب چاپ