وزیر کشور: دولت ازهمه نیروهای معتدل استفاده می‌کند
سرویس شهرستانها ـ وزیر کشور گفت: دولت تدبیر و امید از تمام نیروهای اصلاح‌طلب و اصولگرا با نگاه اعتدالی و در چارچوب قانون در مناصب مدیریتی ملی و استانی استفاده می‌کند.

عبدالرضا رحمانی فضلی دیروز در آیین معارفه استاندار جدید خراسان شمالی در بجنورد گفت: تمام نیروهایی که دارای نگاه اعتدالی باشند و بتوانند در چارچوب قانون به مردم خدمت کنند، بدون توجه به نگرش سیاسی به کارگیری خواهند شد.وی اضافه کرد: البته این نیروها باید خط مشی و سیاست‌های دولت تدبیر و اعتدال را پذیرفته و قدرت تعامل نیز با سایر نیروها را داشته باشند.

وزیر کشور افزود: دولت تدبیر و امید طرح‌هایی را برای فعال کردن بخش خصوصی و استفاده از توان مردم در فعالیت‌های اقتصادی دارد که در این خصوص باید تمام دستگاه‌های اجرایی با هم همراه شوند.

رحمانی فضلی گفت: بهره‌گیری از توان مردم در رفع مشکلات اقتصادی نیاز به خودباوری دارد و باید این خودباوری در دستگاه‌های اجرایی ما ایجاد و از سختگیری‌های بی‌مورد پرهیز شود.وی ضمن انتقاد از طولانی شدن دوره صدور مجوز برای فعالیت بخش خصوصی در کشور گفت: در حالی که صدور مجوز برای فعالیت بخش خصوصی در کشورهای توسعه یافته حداکثر ۳ ساعت است، این روند در کشور ما ۲ ماه به طول می‌انجامد.

وزیر کشور گفت: در برخی جاها که ناهنجاری‌ها، زیرمیزی‌ها و برخی مناسبات نامطلوب نیز دخیل باشد، احتمال صدور مجوز برای فعالیت بخش خصوصی به ۳ سال نیز می‌رسد!

رحمانی فضلی گفت: استاندار جدید استان خراسان شمالی از مدیران باتجربه و کارآمد است که سابقه مدیریتی خوبی نیز در کارنامه خود دارد و برای موفقیت مدیر ارشد بومی همه باید کمک کار باشند.

استاندار جدید خراسان شمالی نیز در سخنانی تقویت مدیران بومی، بهره‌گیری از توان تمام مدیران کارآمد را از برنامه‌های اصلی خود بیان کرد.

سیدعلی‌اکبر پرویزی اظهار داشت: مدیریت بومی استان می‌تواند نقطه قوتی برای توسعه زیرساخت‌ها و رفع مشکلات استانی باشد و این موفقیت نیز در گرو همکاری تمام نیروهای بومی است.پس از آن احمد بیغش استاندار سابق خراسان شمالی گزارشی از عملکرد دستگاه متبوع خود در دوره مدیریت چهارده ماهه‌اش را اعلام کرد.

در پایان نشست، سیدعلی‌اکبر پرویزی به عنوان هفتمین استاندار استان خراسان شمالی پس از تشکیل در سال ۸۳، حکم خود را از رحمانی فضلی وزیر کشور دریافت کرد.آخرین سمت پرویزی، معاونت عمرانی استانداری خراسان شمالی در دولت اصلاحات بود.

نسخه مناسب چاپ