همایش پیاده‌روی یکصد هزار نفری پیشکسوتان نیروهای مسلح در سراسر کشور
همایش بزرگ یکصد هزار نفری پیاده‌روی پیشکسوتان نیروهای مسلح همزمان در استان تهران در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما در شهرری، امیرسرتیپ دوم ستاد جمشید فرقانی‌نیا، رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح در نشست خبری، با بیان این مطلب، به جزئیات برگزاری این همایش پرداخت و گفت: همایش پیاده‌روی خانوادگی نیروهای مسلح پنجم مهر مصادف با سالگرد عملیات ثامن‌الحجج که منجر به شکست حصر آبادان شد، در استان تهران در مناطق ورامین، باغ موزه دفاع مقدس و بوستان ولایت از ساعت هفت صبح برگزار می‌شود.

فرقانی‌نیا در ادامه به تشریح فعالیت‌های سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح پرداخت و گفت: یکی از وظایف این سازمان تحقق خواست‌ها و نیازهای بازنشستگان از جمله در بحث ورزش است.

وی با بیان این که ارتش با ورزش عجین است، اظهار داست: بسیاری از قهرمانان کشور از گذشته تاکنون از میان نیروهای مسلح بوده‌اند و برای این که از تجربیات این عزیزان بعد از دوران بازنشستگی بهره‌مند شویم، تشکلی را ایجاد کرده‌ایم که فعالیت‌های ورزشی سازمان بازنشستگان را ساماندهی می‌کنند و همچنین اندوخته‌ها، تجربیات و توانمندی‌های این عزیزان هم چراغ راهی برای فرزندان ما خواهد بود و هم نیروهای مسلح از این تجربیات برای ورزش قهرمانی استفاده خواهند کرد.

رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح، مهمترین اهداف سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح را توسعه ورزش همگانی، آمادگی جسمانی و غنی‌سازی اوقات فراغت بازنشستگان اعلام کرد و افزود: در راستای فرمایش‌های مقام معظم رهبری و همچنین سیاست‌های ورزشی سازمان بازنشستگان و پیشگیری از بروز بیماری‌هایی که در دوران بازنشستگی به سراغ فرد می‌آید، توجه خاص به ورزش همگانی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است و این مهم مختص به جغرافیای خاص نیست بلکه در سراسر کشور اجرا

می‌شود.

فرقانی‌نیا اظهار داشت: ورزش‌های صبحگاهی، تیراندازی با کمان، شنا، کوهپیمایی، پیاده‌روی، دارت و ورزش‌های نشاط‌آور از جمله ورزش‌هایی هستند که دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در سطح ورزش‌های قهرمانی هم تیم‌های ورزش تنیس روی میز، تیراندازی، دارت و… را برای بازنشستگان تشکیل داده‌ایم که به همین منظور حدود ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای امسال پیش‌بینی شده است.

فرقانی‌نیا در پایان به ایجاد بانک اطلاعاتی از ورزشکاران بازنشسته براساس توان و رسته آنان اشاره کرد و گفت: تجلیل از ورزشکاران از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده این سازمان است

نسخه مناسب چاپ