نتانیاهو: اعراب خلیج‌فارس در سرکوب انتفاضه با اسرائیل همکاری می‌کنند
سرویس خارجی: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه‌ای ویژه در پارلمان این رژیم از دست داشتن کشورهای عربی در سرکوب انتفاضه سوم فلسطینی ها پرده برداشت.نخست وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در سرکوب انتفاضه فلسطینی ها که او آن را «کاهش موج خشونت» نامید، همکاری کرده‌اند.نتانیاهو گفت: خشونت‌ علیه اسرائیلی‌ها در مسجدالاقصی [انتفاضه سوم] به لطف همکاری کشورهای عربی همسایه بسیار کاهش یافته است. وی گفت: این اقدامات در ماه رمضان هم تکرار خواهد شد و خشونت‌ها ما را عقب نمی‌راند یا کنترل ما بر قدس را متزلزل نخواهد کرد. گفتنی است این اولین بار است که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صراحت از همکاری کشورهای عربی در مهار انتفاضه سوم فلسطین سخن می‌گوید.
از سویی وزیر جدید جنگ این رژیم در اولین روز تصدی این پست، ازسرگیری سیاست ترور رهبران در غزه را با برخی فرماندهان ارتش اسرائیل بررسی کرد. رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که «آویگدور لیبرمن» در نخستین جلسه خود با فرماندهان ارتش پاره ای از مسائل امنیتی درباره غزه و لبنان را بررسی کرد. لیبرمن در این جلسه به بررسی ازسرگیری ترورها برای تعامل با نوار غزه پرداخت و تاکید کرد که اسرائیل در هر گونه رویارویی آتی از زور و قاطعیت استفاده خواهد کرد زیرا این رژیم تحمل جنگ فرسایشی همانند جنگ اخیر غزه که بیش از ۵۰ روز طول کشید را ندارد.
این درحالی است که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد: درهای ما به روی تمامی اسرائیلی‌ها باز است چرا که خواهان صلح و زندگی آزادانه مثل بقیه مردم جهان هستیم. محمود عباس در دیدار با هیاتی از شهرداران اسرائیلی در رام الله گفت: ما برای برقراری صلح با اسرائیلی ها تلاش می‌کنیم و این دیدار در همین چارچوب است. تجربه همزیستی مشترک در روستاهای الجلیل در اسرائیل کاملا نشان دهنده این است که فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها در کنار هم در صلح و امنیت زندگی می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ