توافق برای راه اندازی قطار باری مسکو – بندرعباس
هیات های ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه در همایش حمل و نقل بین المللی در شهر “سوچی” برای توسعه راهگذر حمل و نقل شمال – جنوب از جمله راه اندازی قطار باری مسکو – بندرعباس توافق کردند.

به گزارش ایرنا، این توافقنامه در حاشیه برگزاری یازدهمین همایش تجاری مشارکت و راهبردی ۱۵۲۰ در شهر “سوچی” روسیه بدست آمد که در آن هیات‌ها و نمایندگان شرکت های راه آهن کشورهای مختلف شرکت دارند.

بنا به اعلام خبرگزاری ایتارتاس، این توافقنامه امضا شده از سوی نمایندگان سه کشور موارد تعرفه ای خطوط راه آهن برای جذب محموله های باری و توسعه کریدور شمال و جنوب از جمله راه اندازی خطوط باری بندرعباس- مسکو را شامل می شود.

راهگذر شمال -‌ جنوب به عنوان یک کریدور بین المللی رفت و برگشت از ایران و جمهوری آذربایجان به روسیه، مسیر حمل محموله ها از جنوب و جنوب شرق آسیا به شمال اروپا خواهد بود.

در نشست سه روزه سوچی ، هیات ها و نمایندگان شرکت های راه آهن کشورهای همسود، اتحادیه اروپا و شرکت های صنایع ریلی، لوکوموتیو، واگن‌های باری، شرکت های حمل و نقل و سازمان های بیمه گر شرکت داشتند. در همایش امسال برگزاری بیش از ۲۰ نشست عمومی و تخصصی با حضور ۱۴۰۰ شرکت کننده از ۳۰ کشور جهان تدارک دیده شده بود.

نسخه مناسب چاپ