اخبار کوتاه داخلی
 

بازگشت سلیمی با کسب طلای یک‌ضرب،مولایی نقره گرفت

دارنده مدال طلای وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۲ لندن عنوان نخست حرکت یک‌ضرب را مسابقات جام فجر به‌دست آورد.

‌در روز پایانی مسابقات وزنه‌برداری جام فجر که در تالار وزنه‌برداری مجموعه آزادی برگزار شد، ۲ وزنه‌بردار فوق سنگین کشورمان مدال طلا و نقره را از آن خود کردند.

در حرکت یک‌ضرب بهادر مولایی ابتدا وزنه ۱۷۶ کیلویی را نتوانست بالای سر ببرد. وی در حرکت دوم وزنه ۱۸۱ کیلویی را بالای سر برد اما در حرکت سوم ناموفق بود و نتوانست وزنه ۱۹۰ کیلویی را مهار کند.

بهداد سلیمی هم که به دلیل عمل زانو نتوانسته بود چند ماهی تمرین کند و به تازگی به تمرینات اضافه شده، در حرکت اول وزنه ۱۹۵ کیلویی را بالای سر برد و در حرکت دوم وزنه ۲۰۱ کیلویی راهم مهار کرد. سومین حرکت او وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی بود که باز هم سلیمی با قدرت آن را بالای سر برد تا صاحب مدال طلا شود.پس از سلیمی و مولایی که مدال طلا و نقره را از آن خود کردند، دانیل دولگا از لهستان با ۱۸۰ کیلوگرم برنزی شد.

نایب قهرمانی تیم ملی کشتی ساحلی نوجوانان ایران در جهان

تیم ملی کشتی ساحلی نوجوانان ایران، با کسب دو مدال طلا به عنوان نایب قهرمانی رقابت های جهانی این رشته در کرواسی رسید.

به گزارش ایسنا مسابقات جهانی کشتی ساحلی از روز جمعه و با برگزاری مسابقات نوجوانان، در فازانا یکی از شهرهای ساحلی کشور کرواسی در حال برگزاری است.در پایان رقابت های نوجوانان تیم ایران که با دو نماینده (از سه نماینده) در این مسابقات حاضر شده بود توسط عباس مقدسی و مبین درویشی به دو مدال طلای با ارزش دست یافت و با ۲۰ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد، تیم های کرواسی و استونی هم در این مسابقات در جایگاه اول و سوم قرار گرفتند.مسابقات جوانان این رقابت ها دیروز و مسابقات بزرگسالان هم امروز برگزار می شود.

مدال نقره و برنز پرتابگران ایران در دو و میدانی

قهرمانی جوانان آسیا

امین لطف الهی و مهدی رستمی به عناوین دومی و سومی پرتاب وزنه رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا رسیدند.

به گزارش مهر، در دومین روز از هفدهمین دوره رقابت های دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا، امین لطف الهی پرتابگر جوان وزنه کشورمان موفق شد با پرتاب ۱۷.۵۷ متری به مقام دوم دست یابد و صاحب مدال نقره شود. مهدی رستمی دیگر نماینده جوان کشورمان نیز با پرتاب ۱۷.۵۲ متری سوم شد و مدال برنز گرفت.این مسابقات فردا به پایان می رسد.

کشتی فرنگی ایران با ۳ طلا، یک نقره و یک برنز سوم آسیا شد

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان عنوان سوم رقابت‌های کشتی قهرمانی جوانان آسیا در فیلیپین را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا که از روز ۱۳ خرداد ماه در شهر مانیل فیلیپین آغاز شده بود، دیروز به پایان رسید و تیم ایران با کسب ۳ مدال طلای مهدی ابراهیمی، آرمان علیزاده و امیرحسین حسینی در اوزان ۷۴، ۸۴ و ۹۶ کیلوگرم، یک نقره محمدرضا گرایی در وزن ۶۰ کیلوگرم و یک برنز علیرضا نجاتی در وزن ۵۰ کیلوگرم و با ۵۵ امتیاز به مقام سوم رسید.تیم ایران سال گذشته هم در مسابقات آسیایی میانمار به عنوان سوم رسیده بود.

بیابانگرد و رضایی در جمع برترین فرنگی‌کاران جهان

اتحادیه جهانی کشتی رده‌بندی برترین فرنگی‌کاران جهان در ماه گذشته میلادی را اعلام کرد.به گزارش مهر، رده‌بندی برترین فرنگی‌کاران جهان در پایان ماه می میلادی از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد که افشین بیابانگرد در وزن ۷۱ کیلوگرم و قاسم رضایی در وزن ۹۸ کیلوگرم در جایگاه سوم قرار دارند.

نسخه مناسب چاپ