۶۵ کشته در انفجارهای انتحاری شهرک شیعه نشین صدر عراق
سرویس خارجی: پلیس و منابع بیمارستانی عراق اعلام کردند، چندین انفجار‌ در یک مراسم عزاداری در شهرک شیعه‌نشین صدر بغداد دست‌کم ۶۵ کشته برجای گذاشته است .
به گفته منابع امنیتی و پزشکی عراق، انفجارهای انتحاری در میان جمع عزاداران شهرک شیعه‌نشین صدر بغداد دست‌کم ۶۵ کشته و ۱۲۰ زخمی بر جای گذاشت. اعلام آمار کشته‌ها و زخمی‌ها در حالی است که بیم‌ آن می‌رود تلفات این انفجارها افزایش یابد.پلیس بغداد اعلام کرده است، یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی چادری که مملو از سوگواران مراسم ترحیم بود، منفجر شد.
خبرگزاری ‌آسوشیتدپرس گزارش داده که انفجار این خودرو باعث شد که چندین خودروی حاضر در محل نیز منفجر شوند .خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، بعد از انفجار اول یک بمبگذار انتحاری خودروی خود را به محل عزاداران هدایت و خود را منفجر کرد. انفجار سوم هم بعد از رسیدن مأموران پلیس و آتش‌نشانی به محل حادثه رخ داد .تا به‌حال هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است .
از سوی دیگر، پلیس عراق اعلام کرد، در یک حمله جداگانه در خیابانی شلوغ منطقه‌ای شیعه‌نشین در شمال بغداد هشت تن بر اثر انفجار یک دستگاه خودرو بمب‌گذاری شده کشته شدند.از سویی،انفجار دو بمب در موصل عراق پنجکشته و ۱۵زخمی برجای گذاشت.هنوز درباره جزئیات این انفجارها خبری منتشر نشده است. این در حالی است که،انفجار انتحاری در نزدیکی منزل یکی از نمایندگان مجلس عراق در کرکوک ۴۷زخمی برجای گذاشت.در این حال،رئیس پارلمان عراق با محکوم کردن انفجارهای تروریستی در شرق بغداد تاکید کرد عاملان این جنایات برای شعله ور کردن آتش فتنه مذهبی و برهم زدن آرامش عراق تلاش می کنند.
اسامه النجیفی،رئیس پارلمان عراق با صدور بیانیه ای اقدامات تروریستی اخیر در شرق بغداد را قتل عامی هولناک توصیف و آن را به شدت محکوم کرد.وی با اشاره به نفوذ گروههای تروریستی به استانهای مختلف عراق، تاکید کرد: عاملان این جنایات در تلاش برای ایجاد فتنه مذهبی و برهم زدن آرامش کشور هستند.در این حال،مناطق مختلف استان «بصره» در جنوب عراق شاهد برگزاری تظاهرات‌هایی در محکومیت کشتارهای طایفه‌ای در این استان به طور خاص و مناطق مختلف عراق به طور عام بود.
خبر دیگر اینکه،سران گروه‌ها و احزاب سیاسی عراق، یک میثاقنامه شرف به امضا رساندند که مفاد آن اکنون در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. مفاد این میثاقنامه به شرح زیر است :۱-صیانت از یکپارچگی ملت عراق و حفظ بافت اجتماعی این کشور و جلوگیری از هرگونه تفرقه‌افکنی دینی و مذهبی و قومی۲-مبنا قراردادن گفت‌وگو برای حل مشکلات سیاسی و اجتماعی در کشور۳-خودداری از رسانه‌ای کردن اختلافات سیاسی و تلاش برای حل این اختلافات از راه گفتگوی مستقیم۴-پایان دادن به قطع رابطه‌های سیاسی و مراجعه به قانون برای حل اختلافات۵-تلاش برای اعتمادسازی در فضای سیاسی کشور۶-فعالیت همچون یک گروه منسجم برای خدمت‌رسانی به شهروندان۷-ایستادن در برابر هر خطر یا روش یا اقدامی که به خشونت دامن زند۸-محکوم کردن هر نوع جنایت تروریستی در کشور۹-پایبندی به قانون در مبارزه با حزب بعث و اجرای قانون بازپرسی و عدالت۱۰-خودداری از استفاده از امکانات دولتی در اختلافات حزبی برای تغییر معادله سیاسی کشور۱۱-حفظ روابط دوستانه با کشورهای منطقه با خودداری از قربانی کردن مصالح کشور به پای مصالح دیگر کشورها.
اخبار انتخاباتی
شبکه خبری اسکای نیوز عربی اعلام کرد براساس نتایج اولیه انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق، حزب مسعود بارزانی تاکنون در اربیل پیشرو بوده است .در همین راستا، کمیسیون عالی انتخابات منطقه کردستان عراق نیز اعلام کرد، میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی در اربیل ۷۱ درصد، در دهوک ۷۶ درصد و در سلیمانیه ۷۳ درصد بوده است.این کمیسیون مجموع مشارکت مردمی را در منطقه کردستان عراق ۷۳ درصد اعلام کرد.

نسخه مناسب چاپ