والیبال ایران در گروه « زندگی» المپیک؛ غول‌ها در گروه مرگ
با صعود مکزیک به رقابتهای والیبال انتخابی المپیک تکلیف گروه بندی این مسابقات مشخص شد و تیم ایران در گروه نسبتا آسان«زندگی» قرار گرفت.

به گزارش مهر، رقابتهای والیبال انتخابی المپیک در مکزیک هم به پایان رسید و از این مسابقات تیم میزبان سهمیه حضور در المپیک ریو را در رقابت با شیلی، تونس و الجزایر کسب کرد.

بدین ترتیب ۱۲ تیم برزیل، ایتالیا، لهستان، فرانسه، روسیه، ایران، مکزیک، مصر، کوبا، آرژانتین، آمریکا و کانادا در المپیک ریو حاضر خواهند بود و رقابت خود را در دو گروه پی خواهند گرفت.

بر این اساس تیم ایران در گروه Bاین مسابقات با لهستان، روسیه، آرژانتین، کوبا و مصر همگروه است که در قیاس با گروه دیگر شرایط بهتری دارد. گروه Aاز تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا، کانادا، فرانسه و مکزیک تشکیل شده است. به نظر می رسد گروه Aبا حضور چهار مدعی اصلی قهرمانی، یعنی برزیل، آمریکا، ایتالیا و فرانسه گروه «مرگ» باشد و در گروه Bلهستان و روسیه مدعیان سکوی المپیک هستند که ایران با این دو تیم بارها بازی کرده است و استرس زیادی برای رویایی با آنها نخواهد داشت.

از طرفی حضور مصر، کوبا و آرژانتین هم می تواند

‌امیدهای والیبال کشورمان را برای این رقابتها افزایش دهد. اگرچه این تیم ها را نمی توان دست کم گرفت و از حالا خود را برنده دانست، با این حال شرایطی به مراتب آسانتر از تقابل با غول های ‌گروه A را خواهند داشت.

سجادی: از تیم ملی والیبال تجلیل می‌شود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از برگزاری مراسم تقدیر از اعضای تیم ملی والیبال در روزهای آینده خبر داد.نصرالله سجادی در باره صعود تیم ملی والیبال به بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: این موفقیت را به مردم و به‌ویژه به جامعه والیبال و همه کسانی که برای آماده شدن این تیم در طول سال‌های گذشته زحمت کشیدند، تبریک می‌گویم. فکر می‌کنم اینکه بعد از ۵۲ سال تیم والیبال ایران توانست به المپیک صعود کند، یک رکورد استثنایی است و برای اولین بار است که تیم کشورمان توانسته در جمع ۱۲ تیم این تورنمنت حضور داشته باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در باره سفر به توکیو گفت: به نمایندگی از وزارت ورزش و دولت در ژاپن حضور داشتیم تا حمایت کنیم. ما از نزدیک شاهد تلاش‌ها بودیم و ان‌شاالله به تهران که برگشتیم، در مراسمی در اوایل ماه مبارک رمضان از اعضای تیم تقدیر می‌شود.

سجادی اضافه کرد: امیدوارم این حرکتی که آغاز شده است، به توسعه بیشتر والیبال کمک کند و به صورت ریشه‌ای کارش ادامه پیدا کند. بازیکنان ایران نشان دادند که از سرآمدهای جهان هستیم‌.

نسخه مناسب چاپ