سید حسن نصرالله: مواضع حمایتی حوزه علمیه قم از مدافعان حق باعث افتخار حزب‌الله است
سرویس خارجی: هیاتی از علمای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در سفر به لبنان با دبیرکل حزب‌الله دیدار کرد.

این هیات به ریاست آیت‌الله مقتدایی با سید حسن نصرالله دیدار کرد. در این دیدار که محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز حضور داشت حضرات آیات طبسی، مروی و شیخ ابراهیمی نیز حضور داشتند .هیات مذکور به نمایندگی از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه و اساتید و طلاب آن، پیام حمایت از حزب‌الله لبنان و مقاومت و رهبری آن در برابر خطرات و تجاوزها را به دبیرکل حزب‌الله رساند و از جانفشانی‌های رزمندگان حزب‌الله لبنان در تقابل با پروژه‌های صهیونیستی و تکفیری تمجید کرد.سید حسن نصرالله نیز در این دیدار ضمن تشکر از سفر هیات مذکور و پیام حمایت آن، مواضع حوزه علمیه قم و نقش پدرانه و حمایت آمیز آن از مدافعان حق در تمامی دنیا را باعث افتخار حزب‌الله لبنان دانست.

در خبری دیگر از لبنان دو نماینده کنگره آمریکا در بیانیه‌ای از اتحادیه اروپا خواستند که همانند آمریکا حزب‌الله لبنان را به طور کامل در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. «جین شاهین» و «مارکو روبیو» دو سناتور آمریکایی در بیانیه‌ای تأکید کردند که اتحادیه اروپا نیز باید همچون آمریکا، حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد. این دو سناتور آمریکایی لایحه‌ای را ارائه کرده‌اند که طبق آن از اتحادیه اروپا خواسته شده تمامیت حزب‌الله را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت بشناسد. گفتنی است در حال حاضر اتحادیه اروپا تنها شاخه نظامی حزب‌الله را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده است.

در تحولی دیگر دادگاه فدرال امارات، همسر یکی از مقامات این کشور را با ادعای جاسوسی برای حزب الله محاکمه می‌کند. این زن، متهم به جاسوسی برای حزب‌الله و افشای اطلاعات مربوط به مقامات مهم دولتی امارات و قاچاق پول نقد به لبنان از طریق فرودگاه‌های بین‌المللی است. ادعا شده که زن مذکور از روابط با همسر اماراتی‌اش که در محلی حساس و مهم کار می‌کند و روابطی با مقامات بزرگ این کشور دارد، سوءاستفاده کرده است.

نسخه مناسب چاپ