بیانیه ۲۵۵ نماینده مجلس در قدردانی از فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب
‌سرویس سیاسی- اجتماعی: غلامرضا کاتب ، عضو هیات‌رئیسه مجلس بیانیه ۲۵۵نماینده مجلس‌شورای‌اسلامی در قدردانی از فرامین و رهنمودهای رهبرمعظم‌انقلاب‌ در دیدار با‌ نمایندگان را قرائت کرد.

‌متن بیانیه که درجلسه علنی دیروز مجلس خوانده شد به این شرح است:

محضر مبارک رهبر‌معظم‌انقلاب اسلامی،‌ حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای

سلام‌علیکم

از اینکه حضرتعالی به نمایندگان دوره دهم مجلس‌شورای‌اسلامی، رهنمودهای گرانسنگ و ارزشمندی ارائه فرمودید، سپاسگزاریم. مطالب منسجم و متقن حضرتعالی، تذکرات اخلاقی به نمایندگان و تاکید به جایگاه مجلس و حفظ و اقتدار نقش نظارتی مجلس‌شورای‌اسلامی موجب تلاش حداکثری نمایندگان برای حفظ موقعیت و منزلت این نهاد‌مقدس خواهد شد.

ان‌شاء‌الله مجلس دهم با عزم و روحیه انقلابی و با اولویت دادن به قانون برنامه ششم توسعه و توجه عملیاتی به موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان مهم‌ترین مطالبات نظام، اهتمام لازم را انجام خواهد داد. از دیگر اولویت‌های نمایندگان روان‌سازی قوانین مرتبط با اشتغال پایدار برای جوانان ایران اسلامی خواهد بود. رویکرد ویژه به مسائل فرهنگی معظم‌له به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت موضوعات اجتماعی و اقتصادی موجب می‌شود نمایندگان دوره دهم مجلس‌شورای‌اسلامی با دقت و صیانت بیشتر مسائل فرهنگی کشور را پیگیری کنند. همچنین مواضع قاطع، مستحکم و ایستادگی در قبال زورگویان استکبار جهانی به سردمداری آمریکا نیز خواهند داشت. در خاتمه ضمن سپاس و تشکر از اینکه سالانه ما را به حضور می‌پذیرید اعلام می داریم براساس اعتقاد قلبی به نظام‌ولایی و مبتنی بر قانون‌اساسی مسئولیت‌های مجلس‌شورای‌اسلامی را شئون ولایت دانسته و خود را تابع نائب امام‌زمان‌(عج) می‌دانیم. علی لاریجانی رئیس‌مجلس هم در این‌ جلسه‌ از الطاف رهبر معزز انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به مجلس‌شورای‌اسلامی سپاسگزاری کرد و گفت: جایگاهی که حضرتشان برای مجلس قائل شدند، در بالاترین سطح تصمیم‌گیری در نظام بود؛ از‌این‌رو باید تلاش کنیم با تصمیمات به موقع و سنجیده و مواضع اصولی و محکم، مخصوصا در مقابل استکبار و بحران آفرینی‌های منطقه این جایگاه را که مظهر حکمت نظام است، تثبیت کنیم. خشنودی رهبر‌معظم از تخصص‌های گوناگون نمایندگان و روحیه تازه همکاران ایجاب می‌کند با فعال کردن هرچه سریع‌تر کمیسیون‌ها به بررسی هرچه سریعتر شرایط کشور و تصویب قوانین لازم، به انتظارات رهبری و ملت در حل مسائل اساسی کشور جامه عمل بپوشانیم. وی با بیان این که‌ تنقیح قوانین جزو تصمیمات اولیه مجلس‌دهم خواهد بود، افزود: معاونت قوانین در ابتدای هفته آینده، قوانینی که باید نسخ شوند، در بخش‌های مختلف را ارائه خواهد کرد تا مجلس با تصمیم‌گیری خود مسیر را هموار کند. ‌رئیس‌مجلس‌ با اشاره به اقدامات اخیر رسانه‌های بیگانه گفت: اخیرا یک اقدام شیطنت‌‌آمیزی در رسانه‌های بیگانه در زمینه انتشار سندی جعلی از اسناد آمریکا صورت گرفت که قصد آنها این بود که در اصالت مبارزه پرصلابت امام‌خمینی‌(ره) علیه آمریکا تردید ایجاد کنند.

لاریجانی افزود: گرچه این بازی کودکانه و دستکاری در کار انتشار سند به صورت گزینشی، خیلی زود برملا شد به طوری که گری‌سیک عضو شورای امنیت آمریکا در آن زمان، در مقاله‌ای روشن و در چند بند غیر واقعی بودن این اقدام بی‌بی‌سی را به صورت دقیق توضیح داد اما آنهایی که با مشی امام در قبل از انقلاب و همچنین در دهه نخست انقلاب با صراط ایشان از نزدیک آشنا بودند، آنقدر این اقدام بیگانگان را دور از واقعیت دیدند که نیازی به توضیح نداشت.

‌بنابر‌این گزارش جلسه بعدی مجلس‌ یکشنبه ۲۳ خرداد رأس ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود

نسخه مناسب چاپ