اجرای طرح «توشه برکت» در اصفهان
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: بیش از ۹۶ هزار سبد کالا در ماه مبارک رمضان بین خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره) استان اصفهان در قالب طرح توشه برکت توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور اجرایی می‌شود، گفت: این سبد کالا از اول تا پنجم ماه مبارک رمضان بین تمامی ۹۶ هزار و ۶۵۹ خانوار زیرپوشش توزیع می‌شود.

حمیدرضا شیران، مبلغ این سبد کالا برای هر خانوار را ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: برای اجرای طرح برکت ۵ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که امیدواریم این اعتبار با کمک نیکوکاران و دستگاه‌های اجرایی جذب شود.

او در ادامه با تأکید بر اینکه تمامی کمک‌های مردمی بدون هیچ کم و کاستی بین نیازمندان زیرپوشش تقسیم می‌شود، گفت: تمام هزینه‌های جاری، پشتیبانی، حقوق و مزایای کمیته امداد امام‌خمینی(ره) را دولت پرداخت می‌کند. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان افزود: سهم مشارکت‌های مردمی اصفهان به طور کامل بین نیازمندان این استان تقسیم می‌شود.

شیران با بیان اینکه پارسال ۲۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان صدقه از صندوق‌های صدقات استان جمع‌آوری شد، افزود: این نهاد پارسال ۲۵۰ میلیارد تومان به افراد زیرپوشش خود پرداخت کرد.

او در ادامه با بیان اینکه کمیته امداد امام‌خمینی(ره) استان اصفهان تاکنون ۴۳ هزار شغل با اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی برای افراد زیرپوشش ایجاد کرده است افزود: پارسال حدود ۷۳۰۰ شغل با ۹۲ میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه بانکی ایجاد کرده است.

نسخه مناسب چاپ