دیدار مسئولان استان البرز و کرج از روند ساخت دهکده تفریحی و گردشگری باغستان
کرج ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس شورای اسلامی شهر کرج از توسعه فضاهای فرهنگی، ورزشی و رفاهی به عنوان یکی از نیازها و اولویت‌های جدی این کلانشهر در شرایط یاد کرد که آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی به بالاترین سطح خود در سالیان اخیر رسیده است.

جمعی از مسئولان ارشد استان و شهری استان البرز،‌ با حضور در محل احداث دهکده تفریحی، گردشگری باغستان به عنوان یکی از طرح‌های عظیم در حوزه فضای سبز و جنگلکاری، از نزدیک در جریان ساخت آن قرار گرفتند و همچنین توضیحات لازم را از زبان محمدرضا زین‌العابدینی مدیرعامل سازمان پارک‌‌ها و فضای سبز شهرداری کرج شنیدند.

آیت‌الله محسن کازرونی نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری، عزیز اکبریان و محمدجواد کولیوند نمایندگان مردم کرج در خانه ملت، هیرند معصومی معاون فرهنگی امور عمرانی استانداری البرز، علی ترکاشوند شهردار و علی‌اصغر کمالی‌زاده معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج، مدیران مناطق ۶و۷ شهرداری کرج از جمله مسئولان حاضر در این بازدید بودند.

همچنین محمود دادگو، سعید فیروزگاه، حجت‌الله غلامرضایی، علی‌حاج کاظم، حمیدرضا ابوالحسنی، فاطمه آجرلو، مجید کاویانی، امیرحسام عباسی، محمدعلی بخشی، رضا شریفی، داود وحیدی، محمدصادق باغستانی و سعید مصطفایی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج با حضور در محل این پروژه، ضمن رصد اقدامات صورت گرفته و ارائه تذکراتی به مسئولان مربوطه، در جریان امور قرار گرفتند.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در این بازدید با بیان این‌که توسعه فضای سبز به کاهش آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی‌کمک شایانی می‌کند، اظهار داشت: منطقه کوهستانی باغستان از ظرفیت عظیمی برای اجرای طرح‌های جنگل‌کاری برخوردار است و با اقدامات صورت گرفته، امید می‌رود که به یکی از مناطق گردشگری البرز و حتی کشور تبدیل شود.

محمود دادگو با تشکر از حضور مسئولان ارشد استانی به منظور رصد آخرین وضعیت پروژه احداث دهکده تفریحی گردشگری باغستان، آن را نشانگر اهتمام مسئولان به منظور رونق صنعت توریسم و ایجاد منابع پایدار درآمدی دانست و گفت: توسعه فضای سبز اقدامی همسو با «اقتصاد مقاومتی» است که در کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی نیز تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: امید است با تلاش و حمایت مجلس دهم شاهد وضع قوانین جدیدی در راستای حفظ و توسعه فضای سبز در کلانشهر‌‌ها باشیم همچنین دیگر نهادها نیز به سهم و نوبه خود در راستای صیانت از محیط زیست کوشا باشند و بدانیم که چنانچه به موقع برای نجات جنگل‌‌ها و درختان آستین همت بالا نزنیم، شاهد فرصتی برای جبران وجود نداشته باشد.

نسخه مناسب چاپ