رئیس جمهوری:‌ لازمه بهبود وضع جامعه، تقویت امید و تلاش همگانی است
 

رئیس جمهوری با تاکید برتلاش مضاعف برای تحقق سریع اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: برای تحقق سریع اقتصاد مقاومتی همه باید درکنارهم تلاش کنیم تا به اهداف تعیین شده دست یابیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکترحسن روحانی دیروز درجلسه هیات دولت ، به نقش ارزشمند رسانه ها‌در پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت و اظهارداشت: متاسفانه برخی رسانه‌ها‌در پرداختن به اقتصاد مقاومتی صرفا انتظارات جامعه را افزایش داده اند و درمقابل، نقش تلاش و کوشش همگانی و امید به آینده را کمرنگ می کنند که این کار خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.دکترروحانی تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی باید روحیه امید، وحدت و تلاش همگانی را در جامعه ارتقاء داد و درچنین صورتی است که شرایط مناسبی برای بهبود وضع جامعه ومردم به وجود می‌آید.

رئیس جمهوری با بیان این که ماه رمضان، ماه برکت و رحمت الهی است، اظهارداشت: برکت و رحمت الهی درسایه تلاش، کوشش همگانی، وحدت و همدلی در کنار توجهات و لطف خداوند متعال حاصل می شود، بنابرین همه باید دست به دست هم دهیم تا ازاین نعمات الهی حداکثر بهره را بگیریم.

دکتر روحانی، ماه رمضان را، ماه غفران و آمرزش گناهان دانست و با تبریک حلول این ماه به ملت ایران و همه مسلمانان جهان اظهارداشت: امیدوارم همگی بتوانیم از برکات این ماه بزرگ، حداکثراستفاده و بهره برداری را به عمل آوریم ودراین ماه بیش از گذشته، مراقب اعمال خود باشیم.

وی گفت: درماه مبارک رمضان باید دوستی ها، کمک ها‌ و یاری رساندن هایمان به دیگران بیش ازماه‌های دیگرباشد و بیش ازهمیشه به معنویت و خداوند توجه کنیم.

رئیس جمهوری با بیان این که آغاز دولت یازدهم و مراسم تنفیذ و تحلیف و معرفی وزرا به مجلس در ماه مبارک رمضان انجام شد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته هم توفیق برجام درماه رمضان حاصل شد و امیدوارم در این ماه هم دولت و مردم درکنار یکدیگرو با هماهنگی، موفقیت هایی را بدست آورند و ماه رمضان پربرکتی را شاهد باشیم.

دکتر روحانی با بیان این که رحمتی که در ماه رمضان وعده داده شده است در سایه اخلاق حسنه، رفتار درست و اخلاق اجتماعی صحیح حاصل می شود، اظهارداشت: همواره باید به اصول اخلاقی توجه داشته باشیم؛ چرا که اسلام دین اخلاق است و انقلاب ما هم انقلابی اسلامی بوده و هست و بنابراین نهایت انقلابی بودن، توجه به رفتار اسلامی و اجرای مکارم اخلاقی است و اخلاق لازمه انقلابی بودن است.

رئیس جمهوری افزود: هدف اصلی، دستیابی و اجرای احکام الهی و موازین اسلامی است و اگرهمه آن اجرایی شود، اخلاق حسنه ایجاد می شود و درآن صورت از آسیب های اجتماعی کاسته می‌شود، رفاقت جای رقابت های تخریبگر را می گیرد و از دروغ، ریا و تخریب اثری باقی نخواهد ماند.

دکترروحانی گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است که درتمام سطوح جامعه و رسانه ها‌و درفضاهای حقیقی و مجازی شاهد اخلاق دینی، وحدت و اخوت اسلامی باشیم.رئیس جمهوری همچنین با آرزوی امنیت و ثبات برای کشورهای همسایه و اسلامی اظهارامیدواری کرد: ماه رمضان ماه پیروزی ملت های مسلمان منطقه برکفر، تروریسم و خشونت باشد و کشورهای اسلامی درهمه صحنه ها‌در برابر صهیونیست‌ها، تروریست ها‌و خشونت گرایی و افراط گرایی، موفق و پیروز و مسلمانان در همه نقاط جهان در ثبات و امنیت باشند.

نسخه مناسب چاپ