اخبار کوتاه ورزشی
تیم ملی کشتی آزاد ایران عازم آمریکا شد

تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران برای شرکت در چهل و سومین دوره جام جهانی، دیروز عازم آمریکا شد.

جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۶ روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد در شهر لس‌آنجلس مرکز ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار می شود.

تیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملی ایران در گروه دوم مسابقات با جمهوری آذربایجان، آمریکا و هند هم گروه است و تیم های روسیه، گرجستان، ترکیه و مغولستان ‌نیز در گروه نخست حضور دارند. تیم ملی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران با تمامی نفرات شاخص خود به جز رضا یزدانی از طریق فرودگاه ابوظبی عازم آمریکا شد.

آزادکاران ایران تاکنون پنج بار در سال های ۲۰۰۶ در ساری، ۲۰۱۲ باکو، ۲۰۱۳ تهران، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در لس آنجلس قهرمان این پیکارها شده اند.

والیبال از شنبه برای لیگ جهانی تمرین می کند

دور جدید تمرینات آماده سازی تیم ملی والیبال ایران با حضور ۱۶ بازیکن آغاز خواهد شد.

به گزارش مهر، دور جدید تمرینات تیم ملی والیبال ایران از صبح روز شنبه آینده کلید می خورد. کادر فنی تیم ملی والیبال بعد از چند روز استراحت از روز شنبه تمرینات این تیم را برای حضور در لیگ جهانی پی خواهد گرفت. قرار است در این دور از تمرینات ۱۶ بازیکن حاضر شوند اما دو بازیکن خط خواهند خورد و تیم ملی با ۱۴ بازیکن راهی ریو برزیل خواهد شد. بر اساس برنامه پروازی که فدراسیون جهانی والیبال برای تیم ایران در نظر گرفته است ملی پوشان کشورمان روز دوشنبه آینده به برزیل سفر می کنند تا دیدارهای هفته نخست را در این کشور برگزار کنند.

گل‌محمدی همچنان روی نیمکت ذوب آهن

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن قراردادش را با این تیم تمدید کرد.

به گزارش سایت باشگاه ذوب آهن، ظهر دیروز و به دنبال مذاکرات نهایی انجام شده در دفتر سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان، یحیی گل محمدی سرمربی موفق دو سال اخیر تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان، یک سال دیگر قرارداد خود را با باشگاه ذوب آهن تمدید کرد .

به این ترتیب گل محمدی در فصل شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران ، سکاندار تیم فوتبال ذوب آهن خواهد بود.

۸ بازیکن استقلال‌ آزاد‌ اعلام شدند

هشت بازیکن فصل گذشته استقلال فصل آتی را با این تیم همراهی نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا، باشگاه استقلال تهران ضمن تشکر و قدردانی از تمامی بازیکنان تیم اسامی هشت بازیکنی که بنا به صلاحدید کادرفنی، فصل آتی در استقلال حضور ندارند را به این شرح اعلام کرد: وحید طالب‌لو، محمدرضا خرسندنیا، آرش برهانی، حنیف عمران‌زاده، میلاد فخرالدینی، مهدی مومنی‌، پروپییچ و عادل شیحی. باشگاه استقلال یادآور شده است که برخی از بازیکنان یاد شده، قراردادشان با استقلال به پایان رسیده و بازیکنانی که با باشگاه قرارداد دارند با مراجعه به باشگاه ، وضع سال آینده خود را مشخص خواهند کرد.

رقابت المپیکی‌های تکواندو کشورمان در یونان

رقابتهای تکواندو بین‌المللی یونان ازامروز به مدت سه روز در سه رده سنی برگزار می‌شود که نفرات اعزامی کشورمان روز شنبه به دیدار رقبای خود می‌روند.

به گزارش مهر ، یکی از آخرین تورنمنت‌های بین‌المللی تکواندو در سطح جهان قبل از آغاز بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو به میزبانی یونان در «تسالونیکی» برگزار خواهد شد. سایت رسمی این مسابقات از ثبت نام نزدیک به ۸۰۰ تکواندوکار برای حضور در این رقابتها خبر داده است.

طبق برنامه، این رقابتها فردا با برگزاری رقابتهای رده سنی نوجوانان آغاز می‌شود و تکواندوکاران رده سنی بزرگسالان روز شنبه به مصاف هم می‌روند که هر ۵ تکواندوکار اعزامی کشورمان به میدان می‌روند. ‌بر همین اساس تیم‌ملی کشورمان با ترکیب آرمین هادی‌پور، فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی، سجاد مردانی، و کیمیا علیزاده دیروز برای حضور در این مسابقات راهی یونان شد. تورنمنت یونان G۱ است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳.۶ امتیاز برای رنکینگ المپیکی و جهانی تعلق می‌گیرد.

سعید خلخالی درگذشت

ملی‌پوش دو دهه ۴۰ و ۵۰ بسکتبال ایران درگذشت.

به گزارش ایسنا، سعید خلخالی ملی‌پوش بسکتبال ایران در دو دهه ۴۰ و ۵۰ ظهردیروز درگذشت. او به همراه برادرش محسن از جمله بهترین‌های بسکتبال ایران دراین دو دهه بودند و سعید خلخالی از جمله بازیکنان مطرح دوران بازیگری‌اش بود. او یکی از باهوش‌ترین بسکتبالیست‌های ایران بود و اکثر کارشناسان او را مغز متفکر تیم باشگاهی‌اش معرفی می‌کردند.

نسخه مناسب چاپ