اردوغان برای آلمان خط ونشان کشید
سرویس خارجی، رئیس جمهوری ترکیه در ادامه تنش‌های بین آنکارا – برلین بر سر به رسمیت شناختن کشتار ارامنه توسط پارلمان آلمان تهدید کرد، کشورش پاسخ این اقدام پارلمان آلمان را خواهد داد.
«رجب طیب اردوغان» گفت: ما تعدادی از تدابیر محتمل را مشخص کردیم و اگر آلمان اشتباهش را تصحیح نکند، ما این تدابیر را اجرا خواهیم کرد.وی همچنین افزود، اگر آلمان از انجام چنین اقدامات نادرستی دست نکشد، اقدامات ما متفاوت خواهد بود.از سوی دیگر، رئیس پارلمان اروپا سخنان رئیس جمهوری ترکیه درباره نمایندگان ترک تبار مجلس آلمان را غیر قابل قبول ارزیابی و محکوم کرد.«مارتین شولتز» گفت: خود را موظف می دانم که از نمایندگان پارلمان آلمان در برابر این تهدیدات و توهین ها حمایت کنم . از سویی، وزیر دارایی انگلیس گفت: ترکیه به اتحادیه اروپا ملحق نخواهد شد . «جورج آزبورن » تاکید کرد، من فکر نمی کنم پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا در دوره عمر و زندگی من اتفاق بیفتد.
در خبری دیگر، معاون نخست‌‌وزیر ترکیه اعلام کرد، این کشور مایل است روابط خود را با روسیه توسعه بخشد. «مهمت سیمسک» گفت: روسیه در ۱۰۰۰ سال گذشته همسایه ما بوده است.وی ادامه داد، با توجه به این موضوع ما تمایل داریم روابط خود را با مسکو توسعه بخشیم و البته این امر ضرورتا بدین معنا نیست که در همه موضوعات با یکدیگر توافق داشته باشیم.
در تحولات میدانی و درگیری ارتش ترکیه با پ .ک .ک نیز ، جنگنده های نیروی هوایی این کشور با نقض حریم هوایی عراق، روستای «کشان» از توابع شهرستان «زاخو» در استان «دهوک» عراق را هدف قرار دادند.در خبری دیگر، نخست وزیر ترکیه گفت: علی‌رغم تقاضای پ.ک.ک برای ازسرگیری مذاکرات با ترکیه، آنکارا قصد از سرگیری مذاکرات را ندارد.در خبری دیگر، پ.ک.ک مسئولیت انفجار مرکز پلیس شهر« ماردین » در جنوب شرق ترکیه را برعهده گرفت.از طرفی،صدها نفر از هواداران حزب جمهوری ترکیه، در حمایت از رهبر این حزب، سعی کردند تا به سوی دفتر حزب عدالت و توسعه به رهبری «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری این کشور راهپیمایی کنند ولی پلیس ضد شورش مانع از برپایی این تظاهرات شد و این مساله موجب درگیری بین دو طرف شد.

نسخه مناسب چاپ