لوزانو:نتایج خوبی درانتظار والیبال ایران است
 

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در گفتگویی با سایت این فدراسیون گفت: نمی‌تواند قولی خارج از عرف و توانش بدهد.

وی افزود: هدف اصلی تیم ملی والیبال کسب سهمیه المپیک بود و خوشحالم که این موضوع محقق شد و مردم از دیدن بازی‌های خوب تیم ملی لذت بردند و با آنان شادی کردند و شادی مضاعف در جامعه ایجاد شد.

سرمربی تیم ملی والیبال با بیان اینکه این موفقیت ها تنها به عملکرد تیم ملی ایران بر نمی گردد، گفت: افراد زیادی در این مسیر زحمت کشیدند که نباید از تلاش آنان چشم پوشی کرد. بازیکنان تیم ب که در اردو هستند، بازیکنانی که سال گذشته در تمرین تیم های ملی رده های مختلف سنی حضور داشتند وتشکر ویژه از برنامه ریزی فدراسیون والیبال و لطف‌ ویژه داورزنی دارم که افتخار هدایت تیم ملی والیبال ایران را به من دادند و در مدت ۷۰ روزی که با این تیم بودم، به اتفاق دیگر دوستان موفق شدیم برگ زرینی در والیبال ایران رقم بزنیم.سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این پرسش که استراتژی والیبال ایران در آینده چیست، گفت: من نمی‌توانم قولی خارج از توان و عرف بدهم، اما این قول را می‌دهم که بازیکنان با نهایت جدیت و تلاش تمرین کنند تا در آمادگی کامل بسر ببرند. به یقین در صورت آماده بودن بازیکنان، نتایج خوبی در رویدادهای پیش رو رقم خواهد خورد.

کسب مدال المپیک در رشته ورزشی والیبال از دیگر رویای مردم ایران است، لوزانو درباره شرایط رسیدن به این هدف، گفت: برای کسب مدال در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو شرایط مختلفی را باید در نظر گرفت. ابتدا باید روند پیشرفت و تکامل را در آینده مد نظر داشت. گروه بندی تیم ها در المپیک هم یکی از موضوعات مهم است و در صورتی که در دور مقدماتی در چهار تیم برتر قرار بگیریم، رتبه و حریف ضربدری در مرحله اول و دوم حذفی را باید در نظر گرفت. باید بپذیریم که همه تیم های شرکت کننده قدرت های برتر جهان هستند و با نهایت آمادگی در این بازی ها شرکت می کنند. بنابر این کسب مدال در بازی های المپیک کار آسانی نخواهد بود.لوزانو درباره ضرورت جوانگرایی در تیم ملی والیبال بعد از بازی های المپیک گفت: در مجموع فدراسیون والیبال برای این موضوع برنامه ریزی خوبی دارد. تمرین تیم ملی در دو گروه الف وب یکی از این برنامه ریزی هاست. از طرفی

تیم های ملی والیبال جوانان و نوجوانان فعالیت خود را همزمان ادامه می‌دهند. نکته مهم این است که به گونه ای برای تیم های نوجوانان و جوانان برنامه ریزی تمرین کرد که آسیب دیدگی ها به حداقل برسد تا در آینده بازیکنان با مشکلات مصدومیت های کهنه و خاص روبرو نشوند.

وی تاکید کرد: در این روند نباید از بدنه اصلی والیبال ایران که همان لیگ است، غافل شویم. لیگ جایی است که تیم ها چگونگی استفاده از جوانان را باید مد نظر داشته باشند، این سیاست گذاری باشگاه ها در جوانگرایی تیم ملی تاثیر زیادی خواهد داشت، چون سبب ظهور بازیکنان مناسب و جوان می شود.

نسخه مناسب چاپ