حزب الله: آمریکا نمی تواند با تحریم قدرت ما را محدود کند
سرویس خارجی: فراکسیون «الوفاء للمقاومه» وابسته به حزب الله در پارلمان لبنان با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه این حزب، اعلام کرد که این تحریم‌ها بی ثمر بوده و هدف از آن باج خواهی است.

این فراکسیون پارلمانی مقاومت لبنان تأکید کرد که سیاست باج خواهی که دولت آمریکا به همراهی برخی دولت‌های ضد مقاومت در پیش گرفته، به هیچ وجه م نمی‌تواند قدرت حزب الله را محدود کند.

الوفاء للمقاومه افزود: دولت و بانک مرکزی لبنان به طور مستقیم مسئول حمایت از حاکمیت ملی و ثبات مالی و اجتماعی لبنان هستند.

این فراکسیون با انتقاد از مواضع بانک مرکزی لبنان علیه حزب الله گفت: موضع أخیر رئیس بانک مرکزی غیر واقعی و تعجب برانگیز بود و نشان می‌دهد که سیاست مالی لبنان از اصول و ضوابط حاکمیت ملی خارج شده و ما نیز به کلی آن را محکوم می‌کنیم.فراکسیون پارلمانی حزب الله تصریح کرد که مردم حامی مقاومت لبنان، نسبت به هر گونه تلاش برای ضربه زدن به آن از هر گروه صاحب نفوذ هم که باشد، سکوت نخواهند کرد.

در این حال رئیس بانک مرکزی لبنان اعلام کرد که ۱۰۰ حساب بانکی متعلق به حزب الله با توجه به قانون ویژه آمریکا مبنی بر قطع کانال‌های حمایت مالی این حزب مسدود شده است.

وی در ادامه افزود: ما اقدامات اولیه لازم در این خصوص را اتخاذ کرده‌ایم اما در عین حال تلاش داریم تا از حقوق شیعیان برای فعالیت‌های بانکی دفاع کنیم. وی مدعی شد: مشارکت در اقدامات مالی بین‌المللی و تقویت جایگاه لبنان در بازارهای بین‌المللی برای این کشور بسیار مهم است ما نمی‌خواهیم اموال نامشروع در نظام کشورمان وجود داشته باشد و وجهه لبنان خدشه دار شود.

گفتنی است باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، قانون تحریم حزب‌الله را در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۵ امضا کرد و پیش از تایید رئیس‌جمهوری آمریکا، این قانون در کنگره نیز با اجماع تصویب شد.

از آن تاریخ به مدت ۱۲۰ روز آژانس امنیت ملی آمریکا فرصت داشت تا این گزارش را که مدعی اقدامات ترویستی و پولشویی و قاچاق از سوی حزب‌الله است، به کنگره و رئیس‌جمهوری ارائه کند.

نسخه مناسب چاپ