تمهیدات یگان ویژه برای اجرای طرح سالم سازی سواحل دریا
سرویس خبر:‌ فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تمهیدات این پلیس را در راستای اجرای طرح سالم سازی سواحل دریا تشریح کرد و گفت: با توجه به مطالبات عمومی، طبق سال‌های گذشته، ماموریت سالم سازی سواحل و تفرجگاه‌های دریای خزر دراستان‌های گیلان، مازندران و گلستان در تابستان امسال به این یگان محول شد.

سردار حسن کرمی افزود: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در فصل تابستان فرصتی را برای مردم ایجاد می‌کند تا با سفر به مناطق دیدنی و خوش آب و هوا از موهبات الهی بهره مند شوند که در این میان سواحل زیبای دریای خزر گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند.

وی ادامه داد: یگان ویژه با بهره گیری از امکانات مناسب همچون موتورهای چهارچرخ،جت اسکی و توان موجود با رویکرد جدید نسبت به انجام این ماموریت اقدام می‌کند.

کرمی اضافه کرد: در راستای فرهنگ سازی میان مسافران تابستانی به استان‌های شمالی کشور، بویژه شهرهای ساحلی، یگان ویژه با رویکرد اطلاع رسانی و انجام تبلیغات، نسبت به آگاه سازی هموطنانی که برای گذراندن اوقات فراغت خود به این شهرها سفر می‌کنند نیز تمهیدات ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

وی افزود: استقرار نیرو در طول نوار ساحلی دریای خزر، به ویژه نقاط حادثه خیز و ممنوعه که فاقد ناجیان غریق، اورژانس و هلال احمر است از جمله اقداماتی است که یگان ویژه برای پیشگیری از حوادث تلخ و ناگوار انجام داده است.

او گفت: عدم اطلاع رسانی مناسب و ناآگاهی هموطنان درباره خطرات احتمالی شنا در نقاط ممنوعه سواحل سبب می‌شد در سال‌های گذشته در فصل تابستان با شمار کثیری از غرق شدگان در دریا مواجه شویم.

وی از هموطنان و مسافران سفرهای تابستانی برای همکاری و همیاری صمیمانه با مجموعه پلیس به ویژه یگان ویژه، خواست با رعایت نکات و هشدارهای پلیسی در روزهای مسافرت خود و استفاده از دریا، سفر خوب و خوشی را به خاطر بسپارند.

نسخه مناسب چاپ