کلاهبرداری در پوشش فروش بلیت‌های پرواز ارزانقیمت
سرویس حوادث: کلاهبرداری که با ارسال پیامک فروش بلیت‌های ارزان‌قیمت پروازهای خارجی و داخلی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد توسط پلیس امنیت تهران بازداشت شد. ‏

سرهنگ علیرضا لطفی، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران دراین باره گفت: با شکایت‌های ارائه شده از سوی شهروندان و مسافران پرواز‌های داخلی و خارجی به مقام قضایی، پرونده‌ای در خصوص کلاهبرداری و جعل عنوان به این یگان ارجاع شد و تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی تهران برای بررسی موضوع وارد عمل شد.

وی افزود: در بررسی‌هامشخص شد که فردی به نام «م.پ» با ارسال پیامک‌های انبوه به شهروندان ادعاکرده که می‌تواند بلیت پرواز‌های ارزان‌قیمت لحظه آخری را برای مشتریانش فراهم کندو با این شگرد و جلب مشتری در تماس‌های مکرر که اگر تا چند دقیقه دیگر پول واریز نشود بلیت به دیگری واگذار می‌شود، عملاً مالباختگان را در موقعیت اضطراری قرار داده و از آنها مبالغی را به عنوان وجه بلیت دریافت کرده است.

لطفی اظهار داشت: متهم همچنین با جعل عناوینی همچون فرزند یکی از فرماندهان عالیرتبه نظامی کشور و مسئولان دولتی، با وعده‌های دریافت وام‌های سنگین با نرخ سود پایین، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و ضمن فریب آنها وجوه قابل توجهی را از آنها دریافت کرده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران اضافه کرد: در بررسی‌ها مشخص شد که این کلاهبردار، در استان‌های بوشهر، البرز، اصفهان و تهران اقدام به کلاهبرداری کرده است و به این ترتیب تحقیقات پیرامون شناسایی محل سکونت متهم گسترده‌تر شد و سرانجام او در تهران دستگیر شد و پس از بازجویی‌های تخصصی به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و کلاهبرداری اعتراف کرد.

لطفی اضافه کرد: برابر هماهنگی با مرجع قضایی، متهم پرونده با قرار قانونی و جهت شناسایی سایر جرائم در اختیار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار دارد و شکات و مالباختگان برای شناسایی یا پیگیری پرونده می‌توانند به مرکز عملیات ویژه این پلیس در بزرگراه جلال‌آل احمد، خیابان ناظریان قمی، کوچه پارک، پلاک یک مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۲۱۸۶۸۸۴۴ تماس بگیرند.

نسخه مناسب چاپ