خط ارتباطی مردم با اطلاعات
پیام انتخابات مجلس به تندروها

من دکترای حقوق بین‌الملل دارم و به چهار زبان دنیا تحصیل کرده‌ام، امیدوارم افراطیون پیام مردم در انتخابات اخیر را درک کرده باشند. مردم اعتدال پیشرفت و آزادی و آبادی کشور را می‌خواهند و عمل به تعهدات بین‌المللی ما فقط مختص مسائل هسته‌ای نیست، ما باید ضمن پاسداری از ارزش‌های خودمان به تعهداتمان در زمینه حقوق زنان و کودکان و حقوق‌بشر عمل کنیم. حقوق بشر دستاورد غرب نیست، بنیان‌گذار حقوق بشر ایران بوده است.

یک حقوقدان ایرانی

درصد حضور خانم‌ها در مجلس خیلی کم است

متاسفم که تعداد خانمهای حاضر در مجلس حتی از ۱۰درصد هم کمتر است. و در این میان یکی از نمایندگان خانم را هم عزل کردند! حضور خانم‌ها در مجلس حداقل باید نسبتی با جمعیت آنان داشته باشد. درصد کنونی حتی از درصد حضور خانم‌ها در مجالس پاکستان و افغانستان هم کمتر است.

یک خانم دکتر حقوق

حجاج به شهرهای زیارتی خودمان بروند

مسافرین عزیزی که امسال از رفتن به مکه منع شده‌اند به شهرهای زیارتی خودمان بروند. ان‌شاءالله خداوند همان اجر را برای آنها قرار می‌دهد و ما هم آنان را حاجی می‌دانیم. تازه آن همه پول هم در جیب حکام آل‌سعود نمی‌رود.

یک هموطن

امیدواری بیشتر برای رفع مشکلات

با اکثریت خوبی که در مجلس حضور پیدا کرده‌اند و حامی دولت هستند، امیدواریم روند رسیدگی به مشکلات مردم تندتر شود و مسئولان مختلف در خدمتگزاری بهانه‌ای نداشته باشند.

یک هموطن

درخواست از روزنامه اطلاعات

از روزنامه اطلاعات درخواست می‌کنم مطالب وزین درباره مرحومان عزت‌الله سحابی و دکتر محمد مصدق را در ویژه‌نامه‌‌ها یا ضمیمه‌‌ها چاپ کند تا امکان نگهداری و بایگانی از آنها را داشته باشیم.

تلفن به خط ارتباطی

روزنامه اطلاعات رسم امانتداری را به خوبی به جا می‌آورد

از دست‌اندرکاران روزنامه وزین اطلاعات تشکر می‌کنم. من تاکنون چندین‌بار پیام دادم و هر بار آن را در قسمت پیام‌های مردمی چاپ کردید. روزنامه اطلاعات رسم امانتداری را به خوبی به جا می‌آورد.

خبازیان

به حقوق بازنشستگان ارتش رسیدگی کنید

من نظامی بازنشسته‌ ارتش و از فرماندهان ارشد در زمان جنگ بوده‌ام. به آقای نوبخت بگویید وضعیت حقوق ما اسفناک است و تجدیدنظر در این خصوص ضرورت دارد. منتظر اقدامات دولت محترم هستیم.

تماس با خط ارتباطی

زندگی با حقوق ۲۰۰ هزار تومان!

همسر من در سال ۹۰ فوت کرده است و ۹ سال و ۷ ماه بیمه دارد، مستمری که به من می‌دهند ۲۰۰هزار تومان است، شما بفرمایید آیا یک زن سرپرست خانوار با این حقوق می‌تواند زندگی کند؟ بیمه من ۳ ماه کم است و توان پرداخت این سه ماه را هم ندارم مجبورم در خانه‌های مردم کار کنم، چرا سازمان تأمین اجتماعی به این مسائل توجه ندارد و ملاحظه افراد تحت پوشش خود را نمی‌کند؟

مقصودلو از گرگان

بزرگداشت دکتر شریعتی و دکتر چمران

در آستانه سی و نهمین سالگرد دکتر شریعتی و سی و هفتمین سالگرد شهادت دکتر چمران هستیم، از روزنامه اطلاعات تقاضا دارم ضمن چاپ مطالبی از این دو بزرگوار مصاحبه‌ای با خانم‌های ایشان داشته باشد.

شهروندی از تهران

افزایش جهشی قیمت آب و برق!؟

ظاهراً تعرفه آب و برق به صورت جهشی افزایش پیدا کرده است! با اینکه مصرف ما در یک آپارتمان کوچک عادی بوده و هیچ مصرف فوق‌العاده‌ای نداشته‌ایم برای این دوره ۹۲ هزار تومان برایمان قبض آمده است، علت چیست؟ چرا دولتیان خدمات خود را مرتباً گران می‌کنند؟

شهروندی از تهران

نظارت بر رانندگان اتوبوس‌ها

شرکت واحد از نهادهای خدمتگزار است و در زمان برگزاری نمایشگاه‌ کتاب به حق از رئیس این شرکت آقای سنندجی تشکر شد. از ایشان می‌خواهم نظارت بیشتری بر اخلاق و رفتار رانندگان خصوصاً اتوبوس‌های به اصطلاح خصوصی داشته باشند و مرتباً بخواهند که رعایت احوال سالمندان و افراد ناتوان را بکنند و با مردم مهربان باشند.

جواد اصغرزاده شبستری

سازمان تأمین‌اجتماعی منصفانه برخورد کند

فرزندم ۱۱ سال در صنایع دفاعی خدمت کرد و به علت نفوذ سرب در بدنش خود را بازخرید کرد، هم‌اکنون برای بازنشستگی از او مبلغ ۱۹ میلیون تومان طلب می‌کنند، آخر یک جوان که مستأجر هم هست از کجا چنین مبلغی را تهیه کند؟ از سازمان تأمین اجتماعی تقاضا داریم با جوانان این مرز و بوم منصفانه رفتار کند.

شهروندی از تهران

برنامه «دورهمی» و پول گرفتن از مردم!

در برنامه «دورهمی» آقای مهران مدیری با وجود تأکید چند باره ایشان بر رایگان بودن، مسابقه‌ای گذاشتند تا پیام بدهیم. ولی بعد از شرکت در این مسابقه متأسفانه همراه اول برای شرکت در این مسابقه ۱۰ هزار تومان از ما کسر کرده است! آخر چرا اطمینان مردم را سلب می‌کنند و چرا اینگونه از مردم پول می‌گیرند؟

یک هموطن

آیا این بانکداری اسلامی است؟

خواستم از بانک ۱۰میلیون تومان وام بگیرم، پرسیدم سودش چقدر می‌شود؟ گفتند ۲۰درصد، وقتی حساب کردیم ۲۴درصد بود! تازه ۲ میلیون تومان از این مبلغ را نگه می‌دارند بعد از ۳ سال آزاد می‌کنند! آیا واقعاً این بانکداری اسلامی است؟

قاسم بیگدلی از تهران

تبریک به آقای پزشکیان

انتخاب دکتر پزشکیان به نایب‌رئیسی مجلس دهم را تبریک عرض می‌کنم. من در زمان نمایندگی وی مشکلی داشتم که به ایشان مراجعه کردم، او با جدیت تمام و پشتکار مسئله مرا پیگیری کرد با اینکه شناختی از من نداشت. امیدوارم سایر نمایندگان محترم هم اینگونه باشند و امور مردم را به دقت پیگیری کنند.

شهروندی از تهران

نظارت بر مأموران فرودگاه

از مسئولان فرودگاه‌های بین‌المللی تقاضا دارم ناظرینی بگمارند تا رفتار مأموران با مسافران را مورد رسیدگی قرار دهند، متأسفانه برخی از آنها با تندی و با نگاهی مشکوکانه با مسافران برخورد می‌کنند.

شهروندی از تهران

نظارت مسئولان بر عملکرد قضات

به مدت یک سال مرا درگیر یک پرونده حقوقی کردند که در آن هیچ تقصیری نداشتم چون با تحقیق و کارشناسی مرا تبرئه کردند. با هزینه کردن یک ماه حقوق بازنشستگی‌ام آرامش را از من و خانواده‌ام سلب کردند. از مسئولان درخواست می‌کنم به جای پرداختن به مسائل سیاسی، بر عملکرد قضات نظارت کنند. اگر قاضی زود به پرونده رسیدگی می‌کرد من یک سال سرگردان نمی‌شدم.

فرهنگی بازنشسته از کرمانشاه

سازمان تأمین اجتماعی به فکر حقوق ناچیز مردم باشد

از مسئولان محترم سازمان تأمین‌اجتماعی درخواست می‌کنم به فکر افرادی که ماهانه ۲۵۰ تا ۲۹۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند باشند.

تلفن به خط ارتباطی

آقای لاریجانی بدون اطلاع به قوه قضائیه رود

در خبرها آمده بود که آقای لاریجانی از زیر مجموعه قوه قضاییه بازدید کرده است. می‌خواستم بپرسم چرا بدون اطلاع به آنجا نمی‌رود؟ با اطلاع قبلی رفتن که فایده ندارد، چون همه چیز را سامان می‌دهند.

تلفن به خط ارتباطی

پیشنهاد به حجاج محروم شده از سفر حج امسال

می‌خواستم به حجاج ایرانی که امسال از سفر به حج محروم شده‌اند بگویم خدا فقط در عربستان نیست. پیشنهاد می‌کنم هزینه آن سفر را صرف کمک به ازدواج و اشتغال و مسکن جوانان و کمک به نیازمندان و مستمندان کنند چرا که ثواب آن ۱۰ برابر ثواب طواف خانه‌خداست.

اکبر بزرگمهرـ از خرم ‌آباد

عدم رسیدگی رئیس و سامانه ۱۸۸۸

مدت ۷ ماه است که آسانسور ایستگاه مترو شریعتی خراب است. به مسئول آنجا مراجعه کردم می‌گوید به ما ارتباط ندارد. با سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ تماس گرفتم شماره پیگیری ۸۵۲۴۱۳۵۶۰۱ را به من داد. اما متأسفانه ترتیب اثر ندادند. با توجه به اینکه این ایستگاه فاقد پله برقی است از مسئولان درخواست می‌کنم فکری به حال سالمندان بکند.

تلفن به خط ارتباطی

هزینه زیاد تحصیل در دانشگاه آزاد

فرزندم دانشجوی دکترا دانشگاه آزاد است و در یک دانشگاه ساعتی ۶۵۰۰ تومان تدریس می‌کند که از این مبلغ بیمه و مالیات نیز کسر می‌شود. با توجه به هزینه سنگین تحصیل در دانشگاه آزاد و طولانی بودن مسیر تا دانشگاه و فقدان سرویس، هزینه رفت و برگشتش ۱۴ هزار تومان می‌شود. لطفاً مسئولان رسیدگی کنند.

تلفن به خط ارتباطی

هنوز منشور حقوق شهروندی تکمیل نشده است

خانم امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهوری اخیراً در مصاحبه‌ای گفت: «منشورحقوق شهروندی، دغدغه دولت است ». متأسفم که بعد از گذشت ۳ سال از عمر دولت تدبیر و امید هنوز این منشور تکمیل نشده است. مردم تا چه زمانی باید منتظر بمانند؟ در ادارات، سازمان‌‌ها و وزارتخانه‌‌ها حقوق شهروندان رعایت نمی‌شود.

تلفن به خط ارتباطی

توجه به شهدای فاطمیون حرم

می‌خواستم درباره شهدای فاطمیون حرم بگویم. متأسفانه به آنان که از جان خود برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) به سوریه و عراق رفته و مظلومانه به شهادت رسیدند در صدا و سیما و مطبوعات توجهی نمی‌شود. از مسئولان و روزنامه اطلاعات درخواست توجه به آنان را دارم.

تلفن به خط ارتباطی

کاهش استفاده از استخر ساعی برای افراد دارای کارت منزلت

افراد دارای کارت منزلت قبلاً ۳ روز در هفته می‌توانستند از استخر ساعی در منطقه ۷ شهرداری تهران استفاده کنند. بعد از مدتی به ۲ روز در هفته کاهش یافت. اکنون هم تصمیم دارند یک روز در هفته را به آنان اختصاص دهند.

تلفن به خط ارتباطی

به شهرک مرتضی گرد رسیدگی کنید

شهرک مرتضی گرد (شهر آفتاب) واقع در اتوبان آزادگان مشکلات فراوانی از نظر آب و گاز و همچنین عدم آسفالت کوچه‌ها و بهداشت دارد که از آقای قلندری بخشدار محترم این شهرک تقاضا داریم به این مسائل رسیدگی و کمبودها را به مقامات بالاتر گزارش کند. روا نیست جمعیت زیاد این شهرک در کنار پایتخت با این همه مشکلات روبرو باشند.

شهروندی از شهر آفتاب

نسخه مناسب چاپ