خط ارتباطی مردم با اطلاعات
حقوق‌های نجومی از قبل بوده است

بازنشسته سازمان بازنشستگی با حقوق ۹۵۰ هزار تومان هستم، حالا که بحث حقوق‌های نجومی مدیران دولتی مطرح شده است یادم آمد در زمان مدیریت سابق این سازمان که مدیرعامل یک خانم بود و از آقای احمدی‌نژاد چندین لوح تقدیر دریافت کرده بود و در چند هیات مدیره هم عضو بود ماهیانه ۲۵ میلیون تومان حقوق می‌گرفت، لذا این مسایل فقط مربوط به زمان حاضر نیست.

جواد اصغرزاده شبستری

افزایش صد درصدی حق‌الزحمه مشاوران املاک!

در خبرها آمده بود که میزان حق‌الزحمه مشاوران املاک صددرصد افزایش پیدا کرده است. در وضع موجود که حقوق کارمندان دولت ۱۲ درصد افزایش یافته با چه استدلالی حق الزحمه مشاوران صددرصد افزایش یافته است؟

متعجبم از اینکه این تصمیم را اتحادیه‌ املاک گرفته است چاقو که هیچگاه دسته‌اش را نمی‌برد! به نظر من مرجع بالاتر باید در این زمینه تصمیم می‌گرفت.

جعفری

آیا پول حجاج به مستمندان می‌رسد؟

ظاهرا امسال حجاج ما به مکه نمی‌روند، آیا پول قابل ملاحظه‌ای که در این رابطه همه ساله خرج می‌شد، ممکن است صرف مستمندان، مدرسه‌سازی و کارهای خیر شود؟

یک هموطن

رزمنده فراموش شده

از ۱۳ سالگی به مدت ۵۰ ماه در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کردم، شیمیایی شدم و اعصاب و روان ویرانی دارم، برای رسیدگی به مشکلاتم به هر کجا که فکر می‌کنید از ریاست جمهوری تا دیگر مراکز مسئول نامه نوشته‌ام ولی هیچکس رسیدگی نکرده و نمی‌کند!

تماس با خط ارتباطی

خط ارتباطی:

این خواننده محترم باید نام و مشخصات خود را در پیام اعلام می‌کردند تا اگر مسئولی می‌خواست به مشکلشان رسیدگی کند امکان آن موجود بود.

روزنامه اطلاعات پیام‌ها را سانسور و کوتاه می‌کند

می‌خواستم بگویم روزنامه اطلاعات در چاپ پیام‌ها، گزینشی عمل نمی‌کند اما پیام‌ها را سانسور و کوتاه می‌کند حتی وقتی که پیام متضمن توهین نباشد ولی انتقادآمیز باشد.

افشار از ارومیه

درخواست از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

ما عده‌ای از بازنشستگان کشوری از مسئولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تقاضا داریم شرط ۲ سال مدیریت برای دریافت حق مدیریت را حذف کنند یا لااقل مدت آن را به یک سال کاهش دهند چون کارمندی که بعد از سال ها تجربه، به سمت مدیریت برگزیده می‌شود نیازی به دوره کارآموزی ندارد.

عده‌ای از بازنشستگان کشوری از شهر قزوین

تردد پیکان از رده خارج شده

می‌خواستم بپرسم چرا خودروی سواری پیکان که از رده خارج شده و سبب آلودگی هوا است در خیابان‌ها و جاده‌ها تردد می‌کند؟

چرا برخی از مراکز به این خودرو، معاینه فنی می‌دهند؟ چرا راهنمایی و رانندگی و پلیس راه جلو تردد آن را نمی‌گیرد؟

تلفن به خط ارتباطی

شارژ کارت بلیت منزلت را افزایش دهند

بازنشستگان از محروم‌ترین اقشار جامعه هستند و نیاز به حمایت دارند. با افزایش نرخ بلیت اتوبوس و مترو، شارژکارت بلیت منزلت به سرعت تمام می‌شود. پیشنهاد می‌کنم آن را ۲ بار در سال شارژ کنند یا مبلغ شارژ آن را افزایش دهند.

بازنشسته

درخواست کاهش قیمت روغن نباتی تولید داخل

بیش از ۹۰ درصد روغن خام مورد نیاز کارخانجات تولید روغن نباتی در ایران از خارج وارد کشور می‌شود. در حال حاضر قیمت جهانی روغن خام نسبت به ۲ ،۳ سال گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است ولی متاسفانه شاهد کاهش روغن نباتی تولید کارخانجات داخلی نیستیم. می‌خواستم بپرسم چرا نهادهای مسئول از جمله سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اقدامی برای کاهش قیمت کنونی روغن نباتی تولید داخل انجام نمی دهد؟

علیرضا احمدی

درخواست گسترش داروخانه‌های هلال‌احمر

داروخانه‌های وابسته به جمعیت هلال احمر، هم سرویس بهتری به مراجعان می‌دهند، هم داروهای تک نسخه‌ای دارند و هم سود کمتری مطالبه می‌کنند. از سازمان هلال احمر درخواست می‌کنم نسبت به گسترش داروخانه‌های هلال‌احمر در سراسر کشور اقدام کند.

تلفن به خط ارتباطی

بودجه عظیم افطاری ادارات دولتی!

آیا با این وضع اقتصادی که خود دولت مرتباً از نداشتن بودجه فریادش بلند است می‌شود دستور بدهند که سازمان‌ها و ادارات دولتی از افطاری دادن و دعوت میهمانان و پذیرایی آنچنانی خصوصاً در هتل‌ها خودداری کنند؟ با یک حساب سرانگشتی می‌شود فهمید چه بودجه عظیمی در همین موضوع صرف می‌شود.

فرهاد محمدزاده از تهران

مقاله «قهوه‌خانه‌های بدون قلیان» بسیار خوب بود

در صفحه ۱۰ روزنامه اطلاعات مورخه سه‌شنبه ۱۱ خرداد ماه مطلبی با عنوان «قهوه‌خانه‌های بدون قلیان» از جناب آقای روح‌الله مهرپارسا چاپ شده بود که بسیار خوب و جالب بود. از مسئولان درخواست می‌کنم پیشنهادات ایشان را به صورت قانون درآورند.

تلفن به خط ارتباطی

تبدیل بخشی از زندان اوین به پارک

در روزنامه‌ها از قول آقای قالیباف آمده بود: « بخشی از زندان اوین به پارک تبدیل می‌شود.» می‌خواستم بگویم امیدوارم پول خرید زمین آن، از محل فروش تراکم از برج ‌سازان نباشد که وضع را بدتر خواهد کرد.

شهروندی از تهران

مسئولان به جای ساختمان عظیم، مدرسه و بیمارستان بسازند

برخی از سازمان‌ها در این اوضاع بد اقتصادی ، اقدام به ساخت ساختمان‌های عظیم می‌کنند. به نظر من مسئولان به جای این گونه اقدامات به مشکلات مردم رسیدگی کنند. پیشنهاد می‌کنم به جای ساخت ساختمان‌های عظیم ، مدرسه و بیمارستان بسازند تا از درد و رنج عده‌ای از مردم بکاهند.

تلفن به خط ارتباطی

صداهای گوشخراش بدتر از آلودگی هوا

آیا سازمان استاندارد بر نحوه تولید موتور سیکلت‌ها نظارت دارد؟

اگر پاسخ مثبت است پس چرا موتورهای مونتاژ شده داخل با صداهای گوشخراش روی اعصاب و روان مردم ویراژ می‌دهند؟ به خدا این صداها کمتر از آلودگی هوا خسارت بار و آزار دهنده نیست.

قاسم محمدرضایی از تهران

درخواست از مدیریت جدید صدا و سیما

از شنیدن خبر پخش مجدد ربنای استاد شجریان از تلویزیون در ماه مبارک رمضان بسیار خوشحال شدم. از مدیریت جدید صدا و سیما تقاضا می‌کنم در صدا و سیما جناح‌‌بندی ایجاد نکند. در ضمن از ایشان درخواست می‌کنم باز هم برنامه صبح جمعه با شما را از رادیو پخش کند.

تلفن به خط ارتباطی

درخواست از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

با توجه به کاهش نرخ تورم به ۱۰درصد جا دارد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، جلو افزایش نرخ هتل‌ها به ویژه هتل‌های ۴ و ۵ ستاره در کشور را بگیرد و با اعمال نرخ‌گذاری دستوری بر هتل‌ها، خواهان کاهش قیمت هتل‌ها برای رونق گردشگری در کشور شود.

علیرضا احمدی

تشکر از پرسنل کمیسیون عالی پزشکی قانونی

مدتی است به علت بیماری به کمیسیون عالی پزشکی قانونی واقع در بلوار اشرفی اصفهانی معرفی شدم. برای پیگیری کارهایم مجبورم به صورت تلفنی با پرسنل آن کمیسیون صحبت کنم. در این مدت تمامی پرسنل این کمیسیون به ویژه سرکار خانم بهدیسی، با خونسردی و مهربانی و صبر و حوصله فراوان، جوابگو بودند. از پرسنل زحمت‌کش کمیسیون عالی پزشکی قانونی واقع در بلوار اشرفی اصفهانی تشکر می‌کنم.

مددجوی زندانی از زندان اوین

اداره ثبت احوال توضیح دهد

برای دریافت کارت هوشمند به دفتر پیشخوان دولت رفتم و پس از انجام مراحل دریافت آن، رسیدی به من تحویل دادند. زمان آماده شدن کارت را ۵ر۲ تا ۳ ماه بعد اعلام کردند. بسیار تعجب کردم که با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی برای صدور یک کارت، این مدت زمان لازم است. از اداره ثبت احوال درخواست می‌کنم دلیل آن را توضیح دهد.

تلفن به خط ارتباطی

درخواست از نمایندگان استان لرستان در مجلس

پست‌های کلیدی در لرستان در دست چند مسئول شهرستان کوهدشت است و عدالت در آنجا در زمینه تخصیص مسئولیت‌ها به افراد مجرب و کاردان اعمال نمی‌شود.

از نمایندگان استان در مجلس درخواست می‌کنم جهت رفع این معضل، پیشگام باشند. از کارکنان روزنامه وزین اطلاعات تشکر می‌کنم.

تلفن به خط ارتباطی

احترام به پدر و مادر موجب عاقبت به خیری است

به عنوان یک پدر پیر می‌خواستم به جوانان و نوجوانان بگویم اگر می‌خواهید در این دنیا و آخرت، عاقبت به خیر شوید و خداوند دوستتان بدارد، احترام به پدر و مادر را فراموش نکنید و اگر به آنان بی‌احترامی کرده‌اید سعی کنید در اولین فرصت، دلشان را به دست آورید.

تلفن به خط ارتباطی

درخواست توجه بانک ملی به بازنشستگان سال‌های ۶۰ تا ۷۹

اکثر بازنشستگان سال‌های ۶۰ تا ۷۹ بانک ملی حقوقشان زیر یک میلیون تومان است و هنوز هم از افزایش حقوق‌شان خبری نیست. متأسفانه بانک ملی توجهی به این بازنشستگان ندارد.

کارمند بازنشسته بانک ملی

با شعار دادن، مشکل آلودگی هوا رفع نمی‌شود

مسئولان با شعار برای رفع آلودگی هوا و برگزاری جلسات کمیته اضطرار آلودگی هوا نمی‌توانند آلودگی را کاهش دهند. به نظر من باید از تردد خودروهای دودزا چه سبک و چه سنگین جلوگیری کنند. لطفا مسئولان به فکر افرادی که مغازه‌شان در کنار خیابان است و به شدت از تردد خودروهای آلاینده در عذابند، باشند.

تلفن به خط ارتباطی

پاسخ مسئولان

پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه یک:

عطف به پیام مندرج در آن روزنامه مورخ ۱۰ر۳ر۹۵ با موضوع «پله‌های برقی این پل را درست کنید» بدینوسیله ضمن تشکر از این شهروند گرامی، توضیحات ذیل جهت استحضار و درج در روزنامه ارسال می‌گردد:

طبق گزارش معاونت امور شهری این منطقه پل مورد اشاره شهروند محترم تعمیر گردیده و در حال حاضر فعال می‌باشد.

پاسخ سازمان زیباسازی شهر تهران

پیرو درج پیام یک شهروند در ستون پیام‌های مردمی به تاریخ ۱۰ر۰۳ر۹۵ با موضوع «مدت زمان برگزاری طرح نگارخانه‌ای به وسعت شهر را افزایش دهند» با عنایت به اینکه سازه‌های تبلیغات تجاری در اختیار شرکت‌‌ها بوده و این شرکت‌ها به صاحبان کالاها متعهد شده‌اند، به ناچار زمان محدودی در اختیار این طرح قرار می‌گیرد.

نسخه مناسب چاپ