جهان فوتبال
 

صعود آمریکا و کلمبیا به مرحله حذفی کوپا آمه ریکا

تیم ملی فوتبال آمریکا با پیروزی ارزشمندی که برابر پاراگوئه به دست آورد به عنوان تیم نخست به دور بعد راه پیدا کرد، این درحالی است که کلمبیا برابر کاستاریکا تن به شکست داد، اما به عنوان تیم دوم به دور بعد راه پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه دور گروهی رقابت های کوپا آمه ریکا دو دیدار برگزار شد. در دیدار نخست تیم ملی فوتبال آمریکای میزبان به مصاف پاراگوئه رفت که این دیدار در نهایت با پیروزی یک بر صفر آمریکا به پایان رسید.تک گل بازی را کلینت دمپسی در دقیقه ۲۷ به ثمر رساند، آمریکا در حالی در این دیدار به پیروزی رسید که از دقیقه ۴۸ با اخراج یک بازیکن از این تیم ۱۰ نفره به کار خود ادامه داد.

در دیگر دیدار برگزار شده کلمبیا که پیش از این صعود خود را به دور بعد نهایی کرده بود، به مصاف کاستاریکا رفت که این دیدار با پیروزی ۳ بر دو کاستاریکا به پایان رسید. در این دیدار یوهان ونگانس ۲، فرانک فابرا ۳۴ (گل به خودی) و سلسو بورجس ۵۸ برای کاستاریکا گلزنی کردند و فرانک فابرا ۷ و مارلوس مورنو ۷۳ گل‌های کلمبیا را به ثمر رساندند. به این ترتیب از این گروه آمریکا به عنوان تیم نخست و کلمبیا به عنوان تیم دوم به دور بعد راه پیدا کردند و کاستاریکا و پاراگوئه هم حذف شدند.

احتمال از دست دادن ادامه بازی ها برای دی ماریا

آسیب دیدگی ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین جدی است و این بازیکن ادامه رقابت‌های کوپا آمه ریکا را از دست داد تا زمینه برای قهرمانی آلبی سلسته سخت شود.

به گزارش تاک اسپورت،آنخل دی ماریا، ستاره آماده آلبی سلسته در دیدارمقابل پاناما آسیب دید و در دقیقه ۴۲ از بازی تعویض شد. رسانه های آرژانتینی اعلام کردند که آسیب دیدگی دی ماریا جدی است و او احتمال دارد رقابت های کوپا آمه ریکا را از دست دهد.

به گزارش شبکه تلویزیونی تاک اسپورت آرژانتین، دی ماریا از ناحیه عضله پای راست خود با آسیب دیدگی شدید مواجه شده است و به چند روز استراحت نیاز دارد.تیم ملی فوتبال آرژانتین یکی از شانس های اصلی قهرمانی در کوپا آمه ریکا است و غیبت دی ماریا که یکی از آماده ترین بازیکنان این تیم بود می تواند خبر بسیار بدی برای کادر فنی و هواداران این تیم باشد. دی ماریا در پاری سن ژرمن فصل خوبی را پشت سرگذاشت و یکی از بهترین بازیکنان این تیم بود.

کاسیاس:همراه بوفون از فوتبال خداحافظی می کنم

دروازه بان تیم ملی اسپانیا گفت : تا زمانی که همتای وی در تیم ملی ایتالیا از فوتبال کناره گیری نکند او در فوتبال حضور خواهد داشت.

«جیانلوییجی بوفون» ۳۸ ساله گفته بعد از ۴۰ سالگی از فوتبال خداحافظی می کند. این در حالی است که کاسیاس سه سال از بوفون جوان تر است. بندی در قرارداد کاسیاس وجود دارد که می تواند وی را تا سال ۲۰۱۸ در باشگاه پرتغالی پورتو نگه دارد. وی گفت تا آن زمان قصد ندارد از فوتبال کناره گیری کند.

کاسیاس به گاتزتا دلو اسپورت گفت: زمانی که بوفون خداحافظی کند من هم خداحافظی می کنم. بوفون به تازگی قرارداد جدیدی منعقد کرده و من از ازاین بابت خوشحالم. چون این بدین معنی است که من هم می توانم به فوتبالم ادامه دهم. دروازه بان پیشین رئال مادرید گفت: زمانی که ما خداحافظی خود را از فوتبال اعلام کنیم یک مسابقه بین دوستان من و دوستان او برگزار خواهیم کرد.کاسیاس در ارتباط با این دوره از رقابتهای یورو ۲۰۱۶ گفت: این رقابتها برای ما از چهار سال قبل دشوارتر خواهد بود. فرانسه خیلی خوب است، بلژیک قدرتمند است و آلمان هم عنوان قهرمانی جهان را یدک می کشد.

‌ایتالیا و و پرتغال هم همیشه خطرناک هستند.

نسخه مناسب چاپ