اخبار کوتاه ورزشی
نبرد دید نی ایران وآمریکا در جام جهانی کشتی آزاد

تیم ملی کشتی آزاد ایران در نخستین دیدار خود در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۶ آمریکا موفق به شکست تیم آذربایجان شد.

به گزارش مهر،‌ رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۶ آمریکا از بامداد یکشنبه در شهر لس آنجلس آغاز شد که تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود توانست تیم آذربایجان را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست دهد.دراین دیداردر وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی ودر وزن۸۶ کیلوگرم علیرضا کریمی و عباس طحان در ۹۷کیلوگرم مقابل حریفان خود شکست خوردند.

ایران ۸ هند صفر

آزادکاران کشورمان در دومین دیدار خود در این رقابتها به مصاف تیم هند رفتند و موفق شدند در یک مسابقه یک طرفه حریف خود را بانتیجه ۸برصفر شکست دهند.

همچنین تیم روسیه در گروه Aبا کسب دو پیروزی صدرنشین است و با توجه مسابقه سوم با تیم ترکیه به احتمال فراوان راهی دیدار فینال می شود. در گروه B هم تیم های ایران و آمریکا که هر کدام دارای دو پیروزی هستند در نبردی دیدنی به مصاف هم رفتند تا سرنوشت دیگر فینالیست این مسابقات را مشخص ‌کنند.

حدادی با پرتاب ۶۴ متری درآلمان اول شد

پرتابگر دیسک ایران در رقابت های دوومیدانی آلمان قهرمان شد.

به گزارش ایسنا، در رقابت های دوومیدانی اشتوتگارت آلمان احسان حدادی پرتابگر دیسک المپیکی ایران به رقابت با حریفان خود پرداخت.او با رکورد ۶۴ مترو ۶۵ سانتی متر به مقام قهرمانی رسید.

حدادی حدود یک ماه است که برای کسب آمادگی برای حضور در المپیک در آلمان اردو زده است.اوتا پایان المپیک به ایران باز نمی‌گردد.

طلای نجمه خدمتی در تورنمنت تیراندازی فرانسه

بانوی المپیکی تیراندازی ایران به مدال طلای تورنمنت بین المللی فرانسه دست یافت.

به گزارش فدراسیون تیراندازی، «نجمه خدمتی» دیروز و در سومین روز از تورنمنت تیراندازی فرانسه با پشت سر گذاشتن رقیبان به مدال طلای تفنگ سه وضعیت بانوان دست یافت. در ادامه سومین روز از تورنمنت تیراندازی فرانسه، فینال تفنگ سه وضعیت بانوان دنبال شد که «مه لقا جام بزرگ» ضمن ارتقاء رکورد خود و «نجمه خدمتی» با امتیاز ۵۸۲ به ترتیب به عنوان نفرات دوم و چهارم به فینال پای گذاشتند.

«الهه احمدی» در جایگاه هفدهم قرار گرفت و به کار خود پایان داد. در فینال این رشته، نجمه خدمتی در جدال با حریفان المپیکی خود و با پشت سر گذاشتن تمامی مدعیان در جایگاه اول قرار گرفت و قهرمان شد. مه لقا جام بزرگ هم در جایگاه هفتم ایستاد.

اردوی ۱۰ روزه پرسپولیس در اوکراین

تیم فوتبال پرسپولیس که خود را آماده حضور در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا می‌کند، قرار است از ۶ تیر اردویی ۱۰ روزه را در کیف اوکراین برگزار کند.

بنا به اعلام برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، این تیم در مدت حضور خود در اوکراین چند بازی دوستانه با تیم‌های باشگاهی این کشور برگزار خواهد کرد.پیش از این باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود که این تیم قرار است اردوی خود را در اتریش برگزار کند اما با تغییر برنامه ایجاد شده سرخ‌های پایتخت تابستان به جای وین به کیف خواهند رفت.

۲خبر مهم از سازمان لیگ فوتبال ایران

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا را در آبان ماه تعیین می کند.

به گزارش سازمان لیگ فوتبال ایران، بهروان در مورد تعیین سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: سهمیه بندی کشورها در لیگ قهرمانان آسیا دو سال یک‌بار انجام می‌شود. این سهمیه‌بندی براساس ۳۰ درصد عملکرد تیم ملی و ۷۰ درصد نتایج و عملکرد باشگاه‌ها تعیین می‌شود. در روزهای اخیر شاهد گمانه‌زنی برخی رسانه‌های خارجی بر اساس منافع کشورشان هستیم ولی واقعیت این است که هنوز AFCدر مورد سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا تصمیم نگرفته است و هیچ اتفاقی رخ نداده که برخی باشگاه‌های ایرانی اعتراض‌هایی انجام می‌دهند. طبق آئین‌نامه مسابقات لیگ برتر و جام حذفی قهرمانان این رقابت‌ها یک سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا دارند.بهروان در مورد فروش امتیاز تیم فوتبال نفت تهران هم افزود: سازمان لیگ با فروش امتیاز تیم نفت موافق نیست. از سویی دیگر اگر امتیاز تیم نفت فروخته شود هیات رئیسه سازمان لیگ با انتقال این تیم به خارج از استان تهران مخالف است.

نسخه مناسب چاپ