اخبار کوتاه
میزان تولید دی اکسید کربن در ایران ۵ر۱ برابر متوسط جهان است

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان این که ۴۰ درصد مصرف انرژی در کشور مربوط به ساختمان ها است، افزود : شدت مصرف انرژی در ایران چهار برابر متوسط جهانی است.

گلمکانی در نشست تخصصی، آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان که با حضور شهردار منطقه ۹، رئیس ستاد راهبری مدیریت محله و مسئولان محیط زیست مناطق، برگزار شد، گفت: میزان تولید دی اکسید کربن در ایران ۱.۵ برابر متوسط جهان است و با این که ایران از لحاظ منابع فسیلی در رده نخست جهان قرار دارد ولی به دلیل بالا بودن شدت انرژی در رده یازدهم مصرف انرژی جهان قرار گرفته است در نتیجه موضوع بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی به ویژه در ساختمان ها که سهم زیادی را در مصرف انرژی دارند حائز اهمیت است.وی افزود: در بحث محیط زیست زمانی برای سخن گفتن نیست و باید هر چه بیشتر به سوی عمل کردن پیش برویم.

زیرگذر آزادی سال آینده به بهره‌برداری می رسد

شهردار منطقه ۹ با اشاره به سرعت گرفتن روند اجرایی زیرگذر خیابان استاد معین گفت: این زیرگذر در خردادماه سال آینده به بهره برداری

می رسد.

حمید محسنی افزود: این زیرگذر وظیفه اتصال خیابان استاد معین و خیابان شهید اکبری از زیر عرض خیابان آزادی را بر عهده دارد. قطعا اجرایی شدن این پروژه سبب کاهش ترددهای اضافی در خیابان آزادی و میدان آزادی خواهد شد.وی تاکید کرد: درحقیقت با اجرای زیرگذر استادمعین و افزایش ظرفیت معابر شمالی- جنوبی منطقه، از ترافیک کندروهای خیابان آزادی کاسته می شود و وضع تردد در امتداد بزرگراه یادگار امام(ره) بهبود می‌یابد.

افزایش ساعت سرویس دهی خط یک مترو تهران

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به مجاورت محل برپایی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با دو ایستگاه مترو مصلی امام خمینی (ره)

‌و شهید بهشتی گفت: مترو تهران همانند سال های گذشته تسهیلاتی را برای تردد بهتر بازدید کنندگان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) در نظر گرفته است.

دکتر محمد احمدی بافنده با بیان این که نیم ساعت به سرویس‌رسانی شبانه قطارهای خط یک اضافه شده است، افزود: این روال از امروز تا هشت تیرماه ( پایان بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ) ادامه دارد و بازدیدکنندگان نمایشگاه می‌توانند تا ساعت ۲۳ از آخرین قطارهایی که از دو ایستگاه یادشده عبور می‌کنند به مقصد خود حرکت کنند .

۶۵ درصد خون ها ی اهدایی را افراد بالای ۶۵ سال مصرف می کنند

دکتر علی اکبر پورفتح اله مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، اظهارداشت: هموطنان سالانه دو میلیون و ۱۰۰هزار واحد خون اهدا می کنند.

وی ‌هدف از راه اندازی پویش اجتماعی «اهدای خون از روز جهانی اهدا کنندگان تا روز ملی اهدای خون» را ایجاد بستر مشارکت جوانان برای حضور در برنامه های ترویجی اهدای خون عنوان کرد و گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالانه ۱۰۸میلیون واحد خون در سراسر جهان اهدا می شود که از این رقم ۲میلیون و یکصد هزار واحد را هموطنان مان

اهدا می کنند.

وی درخصوص پویش اجتماعی «اهدای خون از روز جهانی

اهدا کنندگان تا روز ملی اهدای خون»، گفت: کمپینی که سازمان از روز جهانی اهداکنندگان خون تا روز ملی اهدای خون راه اندازی کرده است، بر اساس شعار سازمان جهانی بهداشت با عنوان »خون ما را به هم پیوند می دهد» و «با اهدای خون زندگی را به اشتراک بگذاریم» پایه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه هدف کمپین استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی و بکارگیری و همراهی جوانان در اهدای خون است، افزود: دلیلش هم این است که واقعه سالمندی در جهان اتفاق می افتد و در سالمندی مصرف خون به شدت افزایش پیدا می‌کند، بطوریکه براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، در حدود ۶۵درصد از خون به مصرف افراد بالای ۶۵سال می رسد و این در حالی است که آمار اهداکنندگان نیز کاهش می یابد.

نسخه مناسب چاپ