مذاکره با ایتالیایی ها برای طراحی ترمینال فرودگاه های مهرآباد و تبریز
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی از مذاکره با شرکت های ایتالیایی برای طراحی ترمینال‌ فرودگاه های مهرآباد تهران و تبریز خبر داد و گفت: ایتالیایی‌ها یکی از طرف‌های سرمایه‌گذاری ما هستند و برای طراحی این دو فرودگاه در حال مذاکره برای عقد قرارداد با آنها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رحمت‌الله مه‌آبادی درباره جزئیات همکاری شرکت فرودگاه‌ها با ایتالیایی‌ها برای نوسازی و بهسازی فرودگاه‌های کشور گفت: در این رابطه، موافقت‌نامه‌ها با حضور رئیس‌جمهوری در سعدآباد امضا شده و در حال حاضر در مرحله عقد قرارداد در مباحث طراحی، مالی و چگونگی قراردادها با طرف ایتالیایی هستیم.

وی افزود: تاریخ دقیق عقد قرارداد فعلا مشخص نیست. زیرا ما در این زمینه باید تمامی مصالح و منافع کشور را در نظر بگیریم، اما با توجه به اینکه وزیر راه و شهرسازی بر ایجاد ترمینال گالری تاکید دارد، می‌توان این ایده را در طراحی فرودگاه‌های کشور با همکاری ایتالیایی‌ها مورد توجه قرار داد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ‌هوایی افزود: شرکت فرودگاه‌های کشور ورود طرف ایتالیایی را برای طراحی‌ ترمینال‌های تهران و تبریز در برنامه دارد و در حال بررسی امکان فرصت آفرینی در این زمینه است. در نظر داریم در صورت قطعی‌ شدن همکاری، به تسریع در روند اجرای طراحی پروژه‌ها دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که فضای فرودگاه‌ها فضاهای زنده‌ای نیست، فرودگاه‌های ما چیزی برای عرضه ندارند و متاسفانه نمادی از معماری، فرهنگ و هنر ایران نیستند به همین دلیل اکنون که فرصت استثنایی برای نوسازی و توسعه ایجاد شده نباید از این غفلت تاریخی عقب بمانیم.

نامبرده ضمن اظهار تاسف از غفلت‌های تاریخی ایران در بهره‌مندی از ظرفیت فرودگاه‌های کشور برای رونق اقتصادی گفت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی در این دوره از اینکه بخواهد دست به اقدامات بی‌هدف و برخواسته از سلیقه‌های فردی و مشاوره‌های یک بعدی بزند به شدت اجتناب می‌کند و در صدد ایجاد فرصت‌آفرینی است.

نسخه مناسب چاپ