هلاکت دهها مزدور عربستان در ضد حمله سنگین نیروهای یمنی
سرویس خارجی: ارتش و نیروهای مردمی یمن ضمن ناکام گذاشتن تلاش مزدوران سعودی برای نفوذ به منطقه «حمیر» تعز، دهها نفر از آنها را به هلاکت رساندند.

در این رابطه، پایگاه خبری «العهد» گزارش داد، مزدوران رژیم سعودی تلاش کردند تا طی عملیاتی، به منطقه «حمیر» واقع در استان تعز یمن نفوذ کنند که ارتش و نیروهای مردمی، دهها نفر از آنها را به هلاکت رساندند .

این در حالی است که، حملات هوایی جنگنده های عربستان به مناطق مختلف مسکونی یمن همچنان ادامه دارد. از سویی ، پایگاه خبری صعده پرس یمن نوشت، ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان سعودی در مدت یک سال حمله به یمن، بیش از ۱۹۶ مدرسه و مرکز آموزشی را در استان صعده ویران کرده است.

در تحولی دیگر، کشتی های نظامی عربستان، حملات توپخانه‌ای وموشکی خود به مواضع انصارالله را در سواحل «میدی» و غرب «حرض» تشدید کردند. در خبری دیگر، پهپادهای آمریکایی به خودرویی در حال حرکت در استان «مارب» یمن حمله کردند که در نتیجه آن، دو تن از اعضای گروه تروریستی القاعده کشته شدند.

در تحولات سیاسی و تلاش ها برای برقراری صلح، هیات ملی یمن متشکل از انصارالله وحزب کنگره مردمی تاکید کرد، گفتگوهای کنونی همچنان به دنبال راه حل سیاسی فراگیر وتوافقی است که پاسخگوی خواسته‌های مردم باشد .

از طرفی، جنبش انصارالله یمن ۱۳۰ اسیر را که با متجاوزان عربستانی – آمریکایی و مزدوران آن‌ها در استان «اب» همکاری می کردند،

آزاد کرد.

نسخه مناسب چاپ