زنگ دانش آموز شهید، در گلزار شهدای بهشت زهرانواخته شد
زنگ دانش آموز شهید به پاسداشت یاد ۳۰‌هزار شهید دوران دفاع مقدس دیروز در گلزار شهدای بهشت زهرا نواخته شد.
اکبر توکلی مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در این مراسم اظهار داشت:در سال‌های اخیر و با مشاوره گرفتن از مقام معظم رهبری مزار شهدا را در طیف های مختلف تعریف کردیم که از جمله آنها می توان به ۱۵۰۰ شهید سادات، ۹۰۰ شهید کارگر و ۶۵۰ شهید دانش آموز اشاره کرد.
او ادامه داد:برنامه هایی برای ادای احترام بیشتر به گلزار شهدای بهشت زهرا(س) در دستور کار داریم که بر این اساس قرار است خودروهای هیبریدی جابه جایی زائران شهدا را انجام دهد و هیچ وسیله نقلیه شخصی به این محوطه وارد نشود.
سرپرست شهرداری صحن مطهر امام خمینی‌(ره) ادامه داد: به صورت میانگین هر روز یک میهمان خارجی از گلزار شهدا و حرم امام‌(ره) بازدید می کند و باید این فضا به نمادهای اطلاع‌رسانی مجهز باشد.
در پایان این مراسم از مادر شهید جاوید الاثر، صبوری، که در زمان دانش آموزی به جبهه اعزام شده بود تقدیر شد.
خدمات ویژه شهرداری تهران به مدارس
امحمدباقر قالیباف شهردار تهران دیروز در مراسم نواختن زنگ مدرسه اعلام کرد:گرچه شهرداری هیچ وظیفه‌ای برای ارائه خدمات به مدارس و دانش‌آموزان ندارد ، از لحاظ انسانی و دینی وظیفه خود می‌دانیم که به حوزه علم و دانش در مناطق محروم و ارائه خدمات مدارس آنها کمک کنیم.
به گزارش فارس، و ی افزود:یاد شهدای دوران دفاع مقدس وبه وی‍ژه شهدای دانش‌آموز را گرامی می‌داریم و ما هم باید راه این شهدا را ادامه بدهیم.ایثارگران و رزمندگان با رشادت‌ها و از خودگذشتگی باعث پیروزی ما بر دشمنان شدند و هدف هم در تربیت اسلامی آن است که به روحیه حقیقت‌جویی و رستگاری در زندگی دست پیدا کنیم.
شهردار تهران تاکید کرد: جامعه‌ای که فارغ از علم باشد، هیچ گاه به موفقیت نمی رسد، حتی اگر آن جامعه، جامعه اسلامی باشد.راه پیشرفت کشورها در جامعه این است که حول محور علم حرکت کنیم و فقط با این روش می‌توان به پیشرفت رسید.

نسخه مناسب چاپ