وزیر راه و شهرسازی خواستار اقدام حقوقی علیه ایرلاین های بدهکار شد
وزیر راه و شهرسازی ضمن تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی شرکت‌های هواپیمایی برای نوسازی ناوگان اعلام کرد: در درجه اول بدهی ایرلاین هایی که تاکنون اقدام به پرداخت آن به شرکت فرودگاه‌های کشور نکرده‌اند را استمهال کرده و در صورت بی‌اعتنایی اقدام حقوقی انجام دهید.

به گزارش ایسنا، عباس آخوندی این مطلب را در سومین جلسه شورای‌عالی هواپیمایی کشوری در سال ۹۵ که با حضور علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رحمت‌الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور و دیگر اعضای این شورا برگزارشد، اعلام کرد.

در این جلسه همچنین درخواست صدور پروانه بهره‌‌برداری برای یکی از شرکت‌های جدیدالتاسیس مطرح شد و وضع شرکت مذکور، میزان سرمایه ثبتی و ناوگان مورد استفاده از نظر سهام‌داران، هیات مدیره و مدیرعامل مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت با موافقت وزیر راه و شهرسازی همراه نشد.

وی در این خصوص تأکید کرد: تمامی شرکت‌های هواپیمایی باید برای نوسازی ناوگان خود برنامه‌ریزی کرده و هرچه سریعتر نسبت به آن اقدام کنند. وزیر راه و شهرسازی در ادامه درخصوص مسئله دسترسی به اینترنت در فرودگاه‌ها ضمن بیان این مطلب که این موضوع مهمی است و باید نسبت به رفع این کمبود با در نظر گرفتن مسائل امنیتی فضای سایبری اقدام شود، شرکت فرودگاه‌های کشور را موظف به ارائه گزارش و درخواست کتبی در این خصوص با تمامی جزئیات لازم کرد تا جهت هماهنگی‌های امنیتی در هیات وزیران مطرح و شخصا از سوی رئیس جمهوری مورد اقدام و پیگیری قرار گیرد. وی همچنین درخصوص بحث بدهی‌های شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌های کشور هم که به عنوان دستورکار دیگر این شورا از سوی شرکت‌کنندگان مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: در درجه اول بدهی ایرلاین هایی که تاکنون اقدام به پرداخت آن به شرکت فرودگاه‌های کشور نکرده‌اند را استمهال کرده و در صورت بی‌اعتنایی اقدام حقوقی انجام دهید. اداره شرکت‌ها باید بر مبنای اصول بازرگانی باشد و چنانچه پول و بدهی شرکت‌ها به موقع پرداخت نشود باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

آخوندی در این خصوص خواستار تدوین دستورالعملی مشخص برای نحوه پرداخت بدهی‌ها و اقدامات قانونی برخورد با متخلفان شد تا در جلسات آتی شورا مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

از سوی دیگر، مه ‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور هم در طول این جلسه درخصوص بحث بدهی‌های شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: عدم پرداخت بدهی‌های جاری شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌های کشور یکی از مشکلات فعلی این شرکت به شمار می‌رود که در این راستا پس از مذاکرات لازم با برخی از شرکت‌های هواپیمایی تا حدود زیادی به تفاهم رسیدیم ولی در برخی موارد خیر. وی با بیان اینکه درحال حاضر بدهی این شرکت‌ها به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور نزدیک به ۷۰۰میلیارد تومان است، گفت: طبق برنامه­‌ریزی صورت گرفته بنا داریم با سازمان هواپیمایی در این خصوص هماهنگی کرده و با جدیت این مسائل را رفع کنیم.

نسخه مناسب چاپ