خودروهای فاقد معاینه فنی ۴۰ هزار تومان جریمه می‌شوند
سیاسی – اجتماعی: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی، از جریمه ۴۰ هزار تومانی متخلفان بعد از ماه مبارک رمضان خبرداد.

سردار تیمور حسینی در نشست خبری مشترک با مدیرعامل معاینه فنی خودرو شهر تهران، با تاکید بر این که خودروها باید معاینه فنی داشته باشند، گفت: در ایام ماه مبارک رمضان اطلاع رسانی می‌کنیم تا خودورها معاینه فنی دریافت کنند و بعد از ماه رمضان و همزمان با آغاز سفرهای تابستانی، خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند ۴۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.وی با بیان این که معاینه فنی در کنترل ایمنی خودروها به منظور پیشگیری از تصادفات نقش مهمی دارد، افزود: بر همین اساس از امروز بخش کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی از سوی پلیس راهور اجرایی می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران با بیان این که هدف اصلی از معاینه فنی، تائید ایمنی خودروها است، افزود: تست‌ها نشان داده است که خودروهای فاقد معاینه فنی ۱۰ درصد در آلودگی هوا نقش دارند. در ادامه این نشست، مهندس نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از رایزنی با فراکسیون شهری مجلس برای کاهش سن معاینه فنی خودروها خبر داد.

وی با گلایه از افزایش سن معاینه فنی از دو به پنج سال در سال های گذشته، گفت: این افزایش سن هیچ پشتوانه علمی ندارد؛ چرا که خودروساز، خودرو خود را فقط دو سال گارانتی می‌کند، اما معاینه فنی پنج ساله است.

حسینی منش با بیان این که همه مراکز معاینه فنی شهر تهران طی یک ماه اخیر به سیستم یکپارچه معاینه فنی کشور وصل شده‌اند، افزود: طی جلسات برگزار شده در وزارت کشور مقرر شد که تا یک ماه آینده همه مراکز معاینه فنی کشور به سیمفا وصل شوند و در غیر این صورت مراکز از درجه اعتبار ساقط خواهند شد.

وی با بیان این که بارها در روزهای آلودگی هوا، اشاره و اتهام به سمت مراکز معاینه فنی برده شده است، تاکید کرد: براساس مطالعات علمی، سهم معاینه فنی در کاهش آلوگی هوا فقط ۱۰ درصد و اصل معاینه فنی بر افزایش ایمنی خودروها است.مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در ادامه گفت: امیدواریم در اسرع وقت دوربین‌ها به سیستم سیمفا وصل شوند و اعمال قانون هوشمند شود.

حسینی‌منش با بیان این که از دو هفته آینده برگه معاینه فنی برای اخذ طرح ترافیک روزانه و هفتگی الزامی می‌شود، افزود: کنترل خودروهای گاز سوز و مخزن سی ان جی آنها در دستور کار مراکز معاینه فنی قرار گرفته است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران همچنین با اعلام خبر راه‌اندازی باشگاه مشتریان ستاد معاینه فنی گفت: نوبت‌دهی و توزیع مراجعات در این باشگاه مدیریت می‌شود؛ هرچند که ماه رمضان فرصت طلایی است تا افراد از خلوتی خیابان‌ها استفاده و به راحتی بتوانند به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ