خط ارتباطی مردم با اطلاعات
مردم شیلی علیه کودتاکنندگان تظاهرات می‌کنند
مردم شیلی در چهلمین سالگرد کودتای آمریکایی و سرنگونی دولت ملی آلنده، آزادانه به خیابان‌ها می‌آیند و به دنیا اعلام می کنند که هرگز روز کودتا را فراموش نمی‌کنند و آن را محکوم می‌سازند. مردم ایران نیز اگر چه در روز ۲۸ مرداد ماه تظاهراتی برپا نمی‌کند، اما از عمق وجود قدردان تلاش‌های رهبر جبهه ملی درملی شدن صنعت نفت هستند و به او علاقه‌ نشان می‌دهند.
یک هموطن

برخوردهایی که باید اشاعه یابد
برخورد کارکنان اداره برق شعبه دانشگاه در خیابان زنجان شمالی با مراجعان به قدری خوب و دلسوزانه است که احساس کردم در میان اقوام و منسوبین خود حضور دارم! امید است با قدردانی و انعکاس این رفتارهای پسندیده، زمینه اشاعه آن‌ها در تمامی سازمان‌ها فراهم شود.
میرعظیم ساداتی

توزیع محدود کود سولفات در کشت گندم
چند سالی است که وزارت جهاد کشاورزی توزیع کود سولفات را به ۲۵ کیلوگرم برای هر هکتار زمین محدود کرده است، در حالی که قبلاً این مقدار ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم بود. ضمن آنکه قیمت آن نیز حدود ۱۰ برابر افزایش یافته و این مورد یکی از دلایل اصلی کاهش کشت گندم توسط گندمکاران است.
آق‌قلا (استان گلستان) ـ یک گندمکار

انتصابی که مورد انتظار بود
از آقای دکتر روحانی به‌دلیل انتصاب مورد انتظار دوستداران محیط‌زیست درخصوص خانم دکتر ابتکار به‌عنوان رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست که به حق شایسته اصلاح اوضاع بد این روزهای محیط‌زیست است، سپاسگزاریم.
تلفن های متعدد به خط ارتباطی

آش به‌اندازه کافی شور است!
خواننده روزنامه اطلاعات در تماس با خط ارتباطی اعلام کرده بود که «هلو» را کیلویی ۵ هزار تومان خریده است به ایشان عرض می‌کنم آش گرانی‌ها به اندازه کافی شور است و شما شورترش نکنید هلو در شهرضا (استان اصفهان) کیلویی هزار تا ۱۵۰۰ تومان است و در شهرهای بزرگ باید در نهایت ۲۵۰۰ تومان باشد و کیلویی ۵ هزار تومان واقعاً اغراق است!
شهرضا (اصفهان) ـ یک شهروند

تشکر از چاپ یک گزارش
از خانم وجیه تیموری به‌دلیل نگارش گزارش «با حیوانات مهربان باشیم» و چاپ آن در روزنامه اطلاعات ۲۰ شهریور ماه ۹۲ متشکرم و از این که روزنامه اطلاعات در گزارش یاد شده به دفاع از حقوق حیوانات برآمده و دوستی با این مخلوقات خدا را شروع کرده است، سپاسگزاریم و خواستار تهیه و چاپ گزارش‌های مفید و مؤثر دیگری درخصوص چنین موضوع‌هایی هستیم.
تلفن‌هایی به خط ارتباطی

برج ۸۰۰ واحدی در حیاط یک کاخ
خبر ایستادگی با تمامی توان در مقابل تخریب آثار باستانی به نقل از قائم مقام و معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درحالی در صفحه۳ یکی از شماره‌های اخیر روزنامه‌ اطلاعات به چاپ رسید که انعکاس خبرساخت برج ۸۰۰ واحدی در حیاط کاخ عین الدوله در قسمت زیرین همین خبر، دوستداران آثار باستانی کشور را متأسف کرد. جای تعجب است که چرا مسئولان سابق سازمان میراث فرهنگی درحیاط این مجموعه تاریخی اجازه گودبرداری و ساخت برج ۸۰۰ واحدی را صادر کرده‌اند؟
فریدونکنار (مازندران) ـ عیسی ودادی گرگری

مسئولان به ورزشکاران نیم نگاهی داشته باشند
ورزشکار محبوب، علی اشرف نرگسی! کسب مقام دوم پرس سینه قهرمانی کشور پاور لفتینگ در رده سنی بزرگسالان را به شما جامعه ورزشی و مردم ایوانغرب (استان ایلام) تبریک می‌گوئیم و امیدواریم که مسئولان ورزشی کشور نیم نگاهی هم به شما عزیزان داشته باشند!
ایوانغرب ـ اکبر ذوالفقاری

خانم دکتر ابتکار چاره اندیشی کند
خانم دکتر معصومه ابتکار پیش از این و در زمانی که در شورای شهر مسئولیت داشت در مورد اثرات سوء پارازیت‌ها بر سلامت مردم هشدار داده بود و امروز با ریاست ایشان برسازمان حفاظت از محیط‌زیست، مردم امیدوارند که چاره اندیشی قابل توجهی در تعامل باسازمان‌های ذی‌ربط برای رفع معضل پارازیت‌ها صورت گیرد.
تلفن به خط ارتباطی

پرندگان عزیز، پشت پنجره‌ام جمع نشوید!
سال‌ها است که برای پرندگان ارزن می‌خرم و به آنها غذا می‌دهم، اما قیمت هر کیلوگرم ارزن از ۶۰۰ تومان در فروردین ماه امسال به ۲ هزار تومان در شهریور ماه رسیده است و با حقوق ناچیز بازنشستگی دیگر توان خرید آن را ندارم. پس به پرندگان عزیز می‌گویم که «شرمنده شما هستم، و لطفاً دیگر پشت پنجره خانه‌ام جمع نشوید»!
حاج سید یونس معصوم‌زاده

با قائم مقام وزیر کشور مصاحبه کنید
انتصاب آقای حسینعلی امیری به‌سمت قائم مقام وزیر کشور خبر مسرت بخشی است و با توجه به برعملکرد مثبت ایشان در زمان ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جای امیدواری بسیاری است که شاهد تحولات مثبتی نیز در وزارت کشور باشیم. پیشنهاد می‌شود روزنامه اطلاعات مصاحبه‌ای را با قائم مقام وزیر کشور ترتیب دهد و به بررسی برنامه‌های مقابله با تلفات جاده‌ای که معضل روبه گسترشی است، بپردازد.
یغمایی

رونق تجارت مواد مخدر
رونق روز افزون تجارت مواد مخدر و ازدیاد آن در کشور نشان می‌دهد که دستگیری، به زندان انداختن و اعدام سوداگران مرگ هم نتوانسته است آنگونه که باید در مبارزه با اعتیاد مؤثر باشد، و به نظر می‌رسد که در رابطه علت و معلولی خریدار و فروشنده مواد مخدر، خریدار علت است، بنابراین بهتر است نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونی را به تصویب برسانند که به موجب آن، همه معتادان به کارهای اجباری گمارده شوند تا ضمن رونق تولید و مداوای معتادان، فروشندگان مواد مخدر نیز از فعالیت بازمانند.
تلفن به خط ارتباطی

ماهی هزار تومان به قیمت صابون می‌افزایند
هر ماه به طور متوسط هزار تومان به قیمت صابون‌های گلنار در بسته بندی ۶تایی که تولیدی شرکت پاکسان است، افزوده می‌شود. قیمت این صابون که در نیمه دوم سال گذشته ۱۳۰۰ تومان بود به بیش از ۷۴۰۰ تومان رسیده است.
یک مصرف‌کننده

اسکناس‌های فرسوده از رده خارج شود
در تمامی کشورهای دنیا اسکناس‌های فرسوده را از رده خارج می‌کنند تا به ارزش پولی کشور افزوده شود. تقاضا می‌شود مسئولان بانک مرکزی کشور نیز هرچه سریعتر در این مورد اقدام کنند، بخصوص آن‌که از رده خارج کردن اسکناس‌های فرسوده به بررسی و قانونگذاری هم نیازی ندارد و به بهداشت و سلامت عمومی هم کمک می‌کند.
شیراز ـ فهیم

سیمان و آهک به ریشه گیاهان صدمه می‌زند
جای تأسف است که درختان تنومند خیابان ولیعصر (عج) از چهارراه ولیعصر تا پارک ملت به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار شده‌اند و با عمری بیش از ۸۰ سال، یا مرده‌اند و یا در حال احتضارند! به‌عنوان یکی از ساکنان این خیابان معتقدم که دلیل اصلی خشک شدن این درختان، تعویض پی‌درپی موزائیک‌های کف‌جوی‌های خیابان ولیعصر‌ و ریختن سیمان و آهک در پای درختان است که باعث صدمه زدن به ریشه آنها شده است.
از ساکنان خیابان

چرا هیچ تغییری حاصل نشده است؟
چقدر بجا و مورد انتظار است که مسئولان اقتصادی دولت هرچه سریعتر گرانی‌ها را مهار کنند و اوضاع معیشتی مردم را بهبود بخشند تا برخی‌ها به کسانی که به آقای دکتر روحانی رأی داده‌اند، نگویند که پس چه شد و چرا هیچ تغییری در قیمت‌ها حاصل نشده و برخی اقلام ضروری نیز دائم گرانتر می‌شود؟
اصفهان ـ یک شهروند

مساعدت نیروی انتظامی در ترخیص موتور
چند ماهی است که از توقیف موتورسیکلت پسرم توسط عوامل نیروی انتظامی می‌گذرد. اما با وجود ارائه سند و کارت سوخت و پیگیری‌های لازم، نیروی انتظامی از ترخیص آن خودداری می‌کند. جا دارد مأموران نیروی انتظامی در ترخیص موتورهای توقیفی مساعدت بیشتری داشته باشند.
بندر ترکمن (گلستان) ـ یک شهروند

شهروندان نسبت به یکدیگر مسئولانه رفتار کنند
خبر فوت بیماری در خیابان به دلیل نرسیدن آب و غذا برای مردمی که به نوع‌دوستی و مهربانی در دنیا شهرت دارند، واقعا‌ً تأسف‌انگیز است. اکنون زمانی است که شهروندان باید مسئولانه‌ و مهربان‌تر نسبت به یکدیگر رفتار کنند و همگی با اتحاد و در هر شرایطی هوای هم را داشته باشند.
تلفن به خط ارتباطی

مسابقه‌ای که طرفداران فوتبال را نگران ساخت
«دربی» خسته‌کننده و یکنواخت تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس، طرفداران آن‌ها را برای بازی‌های آینده‌ای که ایران در جام جهانی پیش رو دارد، نگران ساخت. از آنجا که بازیکنان این دو تیم، بخش قابل‌توجهی از نفرات تیم ملی فوتبال را تشکیل می‌دهند، باید آگاه باشند مردم در مقابل هزینه‌هایی که برای پیشرفت بازیکنان پرداخت می‌شود، انتظار دارند تا نفرات تیم ملی با تلاش و کوشش بیشتری خود را برای مسابقات جام جهانی آماده سازند.
از طرفداران تیم‌ ملی فوتبال

سوئیت‌های خالی باشگاه فرهنگیان
به دلیل عدم نظارت کافی از سوی مسئولان ذی‌ربط در وزارت آموزش و پرورش، برخی از کارکنان باشگاه‌های فرهنگیان و خانه معلم در سراسر کشور بدون دلایل مشخص از واگذاری تمامی سوئیت‌های موجود به فرهنگیان متقاضی خودداری می‌کنند و معلمان و خانواده‌هایشان را سرگردان می‌سازند. به طور مثال، باشگاه فرهنگیان واقع در خیابان کارگر اندیمشک (استان خوزستان) با وجود داشتن ۸۰ سوئیت، روزانه فقط حدود ۱۵ نفر را پذیرش و ثبت‌نام می‌کند.
اندیمشک ـ فرهنگی خانم

کلانتری ۱۰۳ گاندی رسیدگی کند
بسیاری از خودروهایی که در خیابان خاقانی منشعب از خیابان دکتر شریعتی پارک می‌شود، شب‌ها به دلیل خلوت بودن خیابان توسط سارقان مورد دستبرد قرار می‌گیرد و اخیراً نیز تعداد این سرقت‌ها به طور چشمگیری افزایش یافته است. عوامل کلانتری ۱۰۳ گاندی می‌توانند با گشت‌های شبانه بیشتری از تعداد سرقت‌ها بکاهند.
از ساکنان خیابان خاقانی

نابسامانی‌های نظام درمانی را حل کنند
برای دریافت نوبت ویزیت پزشک ارولوژی با یکی از بیمارستان‌های دولتی تماس و تلفنی نوبت گرفتم که اپراتور مربوط اعلام کرد در روز مقرر نفر هجدهم هستم، اما پس مراجعه نوبت ۳۶ به من تعلق گرفت.پس از آن موقع دریافت قبض از صندوق متوجه شدم که ویزیت پزشک که دو ماه قبل ۳ هزار و ۵۰۰ تومان بوده به ۹ هزار تومان افزایش یافته است و پزشکی که ساعت ۳۰ر۹ باید در سر کار حضور می‌یافت، ساعت ۱۱ به ویزیت سریع بیماران پرداخت.
به هنگام تهیه دارو نیز داروخانه از پذیرش دفترچه کارمندان دولت امتناع کرد و داروخانه‌های بیرون هم مشابه خارجی یک قلم داروی پروستات را ۳۶۰ هزار تومان و تولید داخلی آن را ۵۴ هزار تومان می‌فروشند.
داستان به اینجا ختم شد که با تهیه نوع خارجی دارو و ارسال کد آن به سامانه پیامکی سازمان دارو و غذای وزارت بهداشت و درمان متوجه شدم که شرکت واردکننده دارو معتبر نیست! مسئولان وزارت بهداشت و درمان چه زمانی می‌خواهند نابسامانی‌ها را حل کنند؟
یک بیمار

نسخه مناسب چاپ